Jak informuje Jeleniogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa w budynku przy ul. Różyckiego 10 w Jeleniej Górze (I klatka) udostępniono firmie Czyste Źródło powierzchnię, na której zainstalowane zostało pierwsze urządzenie do oczyszczania i sprzedaży czystej wody pitnej. Jak informuje właściciel firmy Czyste Źródło, urządzenie oczyszcza wodę na poziomie molekularnym, dezynfekuje ją, a następnie nasyca niezbędnymi dla organizmu minerałami i tlenem. Szkodliwe zanieczyszczenia jak chlorki, siarczany, toksyny i metale ciężkie są prawie całkowicie usuwane z wody w procesie oczyszczania, a herbata i kawa z tej wody mają o wiele przyjemniejszy smak niż przygotowane na bazie wody z kranu. Jakość wody potwierdzają badania mikrobiologiczne, fizykochemiczne i organoleptyczne wykonane przez laboratorium AQUANET (Poznań, badanie Nr 779P/15.02.2023-2/Z).
Urządzenie nalewa wodę do pojemników konsumentów w dowolnej ilości.
Cena za 1 litr to 60 groszy. Poza korzyściami płynącymi z picia czystej wody, projekt ten ma ogromne znaczenie dla środowiska – zmniejsza zasadniczo zużycie plastiku przez maksymalne wyeliminowanie plastikowych butelek.
W najbliższym czasie takie urządzenia zostaną zainstalowane w kolejnych miejscach na terenie Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Fot.JSM

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.