To że w gminie Mysłakowice wzięli się za remont drogi w Dąbrowicy, docenią mieszkańcy wsi oraz rowerzyści z Jeleniej Góry. To ulubiona trasa wycieczek rodzinnych na rowerach w kierunku Łomnicy, Karpnik i Bukowca. Cykliści i kierowcy do tej pory jeździli przez Dąbrowicę, omijając dziury i wyboje.

O przebudowie drogi w Dąbrowicy informuje Grzegorz Truchanowicz, zastępca wójta gminy Mysłakowice. „Jedną z ważniejszych szczególnie dla mieszkańców Sołectwa Dąbrowica jest przebudowa drogi nr 115180D. Dzięki pozyskanym środkom zewnętrznym zostanie wyremontowany 1,4 km odcinek drogi. W zakresie prac jest frezowanie starej nawierzchni, wykonacie nowej podbudowy, położenie nowej nawierzchni asfaltowej. Wartość całej inwestycji to kwota 1 423 640,97 zł, finansowanej ze środków Funduszu Inicjatyw Lokalnych. Będzie to kolejny odcinek gminnej sieci dróg, która znacząco wpłynie na poprawę, komfort i bezpieczeństwo kierowców” – opisuje Grzegorz Truchanowicz na FB gminy Mysłakowice i załącza zdjęcia.

Pierwszy odcinek remontu zbliża się ku końcowi. Wykonawcą robót jest Przedsiębiorstwo Usługowo – Produkcyjne i Handlowe COM-D z Jawora. Zakończenie robót planowane w I półroczu 2022 roku.

Zdjęcia: FB Gmina Mysłakowice

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.