To kolejne pieniądze przekazane przez Fundację Leroy Merlin na wsparcie remontu Dom Harcerza przy ul. Wiejskiej w Jeleniej Górze. Kilka tygodni temu Fundacja przekazała 400 tys. zł na remont elewacji budynku. Teraz harcerze otrzymali grant na remont kuchni. Umowę podpisano wczoraj (2.08).

Będzie to wsparcie w materiałach budowlanych na kwotę 200 tys. złotych. – Wchodzi w to także finansowanie usług montażowych – mówiła Agnieszka Bolek, prezes Fundacji Leroy Merlin. Fundacja dysponuje funduszami, które otrzymała od szefów z Francji tuż po rozpoczęciu wojny w Ukrainie. Dzięki temu może wspierać inicjatywy, mające na celu poprawę warunków życia uchodźców z Ukrainy. W Domu Harcerza przebywają mamy i dzieci, które uciekły przed wojną. – Wspieramy także wiele lokalnych inicjatyw – dodała prezes Fundacji.

– Dziękuję za zainteresowanie naszym obiektem i gośćmi, którzy się tam znajdują – dziękował Fundacji Jerzy Łużniak, prezydent Jeleniej Góry.

Jarosław Kujda, dyrektor Leroy Merlin w Jeleniej Górze wyjaśnił, że starają się doprowadzić do końca akcje, którym zdecydują się pomagać. Tak jest z remontem Domu Harcerza. – Obecnie zaplanowany jest remont kuchni, a także sali aktywności wraz z wyposażeniem, a ponadto remont korytarzy – wyliczał. Nie wykluczył kolejnego zastrzyku pieniędzy lub wsparcia w postaci materiałów budowlanych.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.