Właśnie na plac budowy wjechał ciężki sprzęt . Na jeleniogórskim Zabobrzu, pomiędzy ul. Wiejską a Thebesiusa, w pobliżu Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej oraz Urzędu Skarbowego trwa duża inwestycja. Mieszkańców to wcale nie cieszy. Poprosili o interwencję strażników miejskich.

Mieszkańcy ulicy Wiejskiej są zaniepokojeni, że ich ulica, do tej pory spokojna, zamieni się w ruchliwą trasę. Już teraz denerwują się, bo ulubione miejsce spacerów mieszkańców Zabobrza jak i skrót do ul. Wiejskiej, zamieniły się w grzęzawisko, po wjechaniu ciężkiego sprzętu.

Jak poinformowali strażnicy miejscy w Jeleniej Górze, interweniowali w tym miejscu w sobotę (18 grudnia) w związku z brakiem oznakowania prowadzonych prac budowlanych i dużym zanieczyszczeniem ulicy Wiejskiej i Thebesiusa. „Rozmowy przeprowadzone z osobami odpowiedzialnymi za prowadzenie prac budowlanych, zakończyły się mandatami karnymi, zobowiązaniem do usunięcia nieprawidłowości porządkowych oraz uzupełnieniu brakującego oznakowania drogowego, zgodnie z posiadanym i zatwierdzonym przez MZDiM projektem”– poinformował rzecznik prasowy SM w Jeleniej Górze.

Z tego co udało się nam nieoficjalnie dowiedzieć, na Zabobrzu powstaje potężna inwestycja Czeskiej Grupy Accolade.  

FOT. Łukasz Płocki

8 komentarzy

  1. No naprawdę smutne, że powstaje coś innego niż market albo kolejny blok 😉 ludzie cieszcie się, bo im więcej pracy tym może w końcu pensje pójdą wam w górę i nie będziecie musieli tak narzekać.

    • Koło bolo z wiejskiej Odpowiedź

      Ciężarówki jadą z konstytucji w lewo łamiąc kilka zakazów.tonaż ,nakaz jazdy prosto i linia ciągła. Bez plandek.zanieczyszczja drogę. Wymuszając pierwszeństwo. Miasto nie widzi problemu.inwestor też.

  2. Planowanie przestrzenne to jedna wielka porażka łużniaka. W miescie niemal nie istnieje.

  3. Takie inwestycje miały być na spółdzielczej, a nie w dzielnicy mieszkalnej! Potem władze miasta się dziwią,.że ludzie wyprowadzają się do ościennych gmin.

  4. Hale na wjeździe czy też wyjeździe z miasta. Nie ma co piękne widoki. W JG dziwne panują zwyczaje – tam gdzie są najładniejsze widoki to jak nie hale produkcyjne to inne potworki – przykład ? Wjazd do miasta od Szklarskiej Poręby- piękne widoki a Karkonosze a przed nimi paskudne hale produkcyjne . A na K.Miarki stoją puste okropne ruiny.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.