O 7- 8 tysięcy złotych wzrosło lub wzrośnie wynagrodzenie wójtów, burmistrzów oraz prezydentów miast. W górę pójdą także diety radnych. W naszym regionie podwyżki pensji uchwalono już między innymi dla burmistrza Szklarskiej Poręby, wójta Podgórzyna, burmistrza Piechowic. Czy wyższe zarobki będzie miał również prezydent Jeleniej Góry Jerzy Łużniak?

Decyzje zapadają na sesjach poszczególnych rad gmin, powiatów i sejmików, które nie mają wyjścia – muszą wprowadzać podwyżki, bo tak stanowi ustawa uchwalona przez parlament. Jedyne, co zależy od radnych, to skala tych podwyżek. Radni mają do wyboru, czy podwyższyć pensje włodarzowi miasta, gminy czy powiatu do 80 procent maksymalnego wynagrodzenia na tym stanowisku (a to ustawowe minimum) czy do 100 procent.

To efekt zmiany ustawy i wejścia w życie z początkiem listopada rozporządzeniem o podwyżkach dla parlamentarzystów, urzędników państwowych i samorządowców.

Rady miast i gmin stanęły przed koniecznością dostosowania wysokości wynagrodzeń szefów samorządów do wymogów ustawowych. Z tej możliwości skorzystały już władze powiatu karkonoskiego, a także między innymi gminy: Szklarska Poręba, Piechowice, Podgórzyn, Lwówek Śląski, Nowogrodziec oraz samorząd Bolesławca.

O tym, czy będzie podwyżka wynagrodzenia dla prezydenta Jeleniej Góry oraz czy samorządowcy muszą zgodzić się na wyższe zarobki przeczytacie w Nowinach Jeleniogórskich 7 grudnia 2021 roku.

4 komentarze

 1. A może tak: „Michał Wnuk
  ·
  Przyjaciele, mieszkańcy Głogowa. W związku z podwyżką diet radnych, która została uchwalona na dzisiejszej sesji Rady Miejskiej, informuję, że pierwszą kwotę podwyżki przeznaczę na leczenie Jasia Walosa, natomiast część następnych diet będę przeznaczał na inne cele charytatywne oraz stowarzyszenia i fundację działające na terenie naszego miasta.
  Wielkie dzięki za zaufanie, to dzięki Wam mogę zasiadać w Radzie Miejskiej i działać dla Was i w Waszym imieniu. Nie zwalniam tempa! 💪”

 2. W Szklarskiej już nie ma pieniędzy na odśnieżanie, bo trzeba było zrobić podwyżkę marnemu burmistrzowi 4f. A teraz bierze się za przewodniczącego rady rewizyjnej, który patrzył mu na ręce i jego machloje z patodeweloperami. Niby z PO, a PiS-ior niemyty

 3. Tożsamość narodowa to anachronizm coraz bardziej szkodzący ludzkiej cywilizacji; to zjadliwe „oprogramowanie”, a wręcz trucizna umysłowa, „instalowane” w głowach nowonarodzonych Ziemian w celu uczynienia z nich niewolników, którzy mają za zadanie karmić pasożytniczą władzę, a nawet oddawać życie w celu obrony ich posad, „stołków” i majątków. Zauważcie, że odczuwanie tej ohydnej tożsamości narodowej prowadziło do wojen wywołanych głównie przez patriotycznych polityków i przywódców; wojen, w których ginęli zwykli Ziemianie, a nie te pasożyty. Górnolotnie zwany system edukacji narodowej to propagandowe ramię przestępczej władzy zapędzające w „duchu umiłowania ojczyzny” w MATRIX patriotyczny. Ta zaraza umysłowa zwana patriotyzmem prowadzi też do kazirodczej (ale na szerszą skalę) degeneracji genetycznej na obszarze danego państwa – podobnie jak zwykłe kazirodztwo (w skali jednej rodziny) prowadzi do kumulacji wad genetycznych. Nic dziwnego, że mieszańcy różnych ras są zdrowsi, inteligentniejsi i silniejsi oraz ładniejsi niż rodowity polak, Niemiec, Francuz itp. (Czemuż to ludzie nie są tak odporni na obecną pandemię?) Oprócz tego matrixu, istnieje jeszcze MATRIX religijny, w którym urojenia są podstępnie „instalowane” w głowach małych dzieci, aby te później karmiły i broniły nieco innych pasożytów. Zniewolenie patriotyczne jest sprytnie zazębione z religijnym, co dobrze widać na przykładzie prawicowej władzy. Naprawdę chcesz oddać życie za spasiony bebech rydzola, kaczora lub maciornika???
  Demokracja jest albo pustym słowem, albo jej nie ma nigdzie na Ziemi. Wprawdzie możesz zagłosować na świnię A, świnię B lub C, ale nie możesz w tzw. wolnych wyborach zagłosować za wysokością wynagrodzenia. Świnia, lub podobne świnie między sobą, sama sobie ustala wysokość pensji – z Twoich podatków.
  Ludzkość w celu przetrwania musi dokonać kolejnej, miejmy nadzieję ostatniej, wielkiej rewolucji w celu obalenia tego podłego i zakłamanego patriotyczno-religijnego MATRIXu.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.