Na Europejskie Dni Dziedzictwa jeleniogórskie muzea przygotowały 17 września ciekawe wystawy.

Europejskie Dni Dziedzictwa to wspólna inicjatywa Rady Europy i Unii Europejskiej, mająca na celu promowanie zabytków. W projekcie uczestniczą wszystkie państwa członkowskie Rady Europy, w tym także Polska, która włączyła się do akcji w 1993 roku. Jeleniogórskie muzea włączyły się do tej akcji. W Muzeum Karkonoskim świętowano w miniony weekend. Natomiast w Muzeum Przyrodniczym i Muzeum Miejskim Dom Gerharta Hauptmanna Europejskie Dni Dziedzictwa będą obchodzone 17 września. Warto się wybrać.

W Muzeum Przyrodniczym z tej okazji 17 września o godz. 16.00 zostanie otwarta wystawa „Zamki Kresowe nasze wspólne dziedzictwo”. O godz. 16.30 zaplanowana jest projekcja filmu „Historia jednego zamku”, a o godz. 17.30 występ zespołu i wspólne śpiewanie. Wydarzenie zorganizowane jest przez Muzeum Przyrodnicze w Jeleniej Górze, Jeleniogórski Oddział Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo- Wschodnich, Towarzystwo Przyjaciół Jeleniej Góry.

17 września w Muzeum Miejskim Dom Gerharta Hauptmanna w Jagniątkowie obchodzić będziemy 100-lecie Hali Rajskiej. Z tej okazji o godz. 18.00 zaplanowano spektakl „Wyspa czyli Hala Rajska według Avenariusa”,rozgrywający się we wnętrzu Hali Rajskiej willi Gerharta Hauptmanna.W rolę Avenariusa wcielił się jeleniogórski aktor Jacek Paruszyński. On też dokonał adaptacji wspomnień malarza uzupełniając je o faktograficzną książkę Janusza Skowrońskiego. Ten sam spektakl obejrzycie 18 września. W Muzeum zostanie otwarta wystawa „Hala Rajska uratowana” oraz prezentacja pamiątek po J. M. Avenariusie. Wernisaż 17 września o godz. 19.00.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.