Lwówecka policja informuje o niewybuchach znalezionych w lesie, w okolicach Wolbromowa. Powojenna pozostałością okazały się granatniki. Na szczęście zajęli się nimi saperzy, a nie komendant główny policji.

Dyżurny lwóweckiej komendy wczoraj (22.04) został poinformowany przez mężczyznę spacerującego po lesie w Wolbromowie, o znalezieniu przedmiotów przypominających niewybuchy. Na miejsce znaleziska udali się mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim.

Policyjny pirotechnik przeprowadził rozpoznanie minersko-pirotechniczne. Ustalenia wykazały, że znalezione niewybuchy, to granatniki przeciwpancerne, pochodzące najprawdopodobniej z okresu II wojny światowej. Miejsce znaleziska zabezpieczali, oprócz policjantów, strażacy ochotnicy z Gryfowa i Ubocza

Wezwany na miejsce patrol saperski z 23. pułku artylerii w Bolesławcu dokonał sprawdzenia terenu ujawniając kolejne niewybuchy. Łącznie zabezpieczono 15 sztuk granatników. Podczas ich udowadnia niezbędna była ewakuacja mieszkańców okolicznych zabudowań.

Fot. KPP Lwówek Śląski

1 Komentarz

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.