Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło w Jeleniej Górze na Osiedlu Robotniczym. Kierujący pojazdem osobowym potrącił rowerzystę. Poszkodowany trafił do szpitala.

– 21 kwietnia 2023 roku, około godziny 8.45 w Jeleniej Górze na Osiedlu Robotniczym doszło do wypadku drogowego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 69-letni kierujący pojazdem marki Mercedes nie ustąpił pierwszeństwa 90-letniemu rowerzyście i go potrącił. Poszkodowany został przewieziony do szpitala. Uczestnicy zdarzenia trzeźwi. Obecnie policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia, a czynności prowadzone są w kierunku wypadku drogowego – relacjonuje podinspektor Edyta Bagrowska.

Jeleniogórska policja apeluje o ostrożność i rozsądek na drodze. Kierowcy „noga z gazu”. Stosujmy się do przepisów ruchu drogowego. Brawura, nadmierna prędkość, alkohol to najczęstsze przyczyny kolizji czy wypadków. Czasami kilka sekund decyduje o ludzkim życiu czy zdrowiu. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych użytkowników dróg.

Fot. KMP

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.