Przedsiębiorcy powinni mieć się na baczności, ponieważ kolejne próby oszustwa wymierzone są właśnie w ich stronę. Tym razem do wyłudzenia pieniędzy złodzieje wykorzystują z pozoru błahy sposób, jednak odpowiednio przedstawiony może spowodować, że rozmówca nabierze się na sztuczkę i straci nawet kilkaset złotych.

Nieaktualna wizytówka, proszę wpłacić 500 zł

Jak opisuje serwis Dobre Programy, wśród przedsiębiorców rozdzwoniły się telefony od rzekomych pracowników Google. Jedną z potencjalnych ofiar była czytelniczka portalu, która dokładnie opisała swoją rozmowę z naciągaczem. Rozmówca wyjaśnił kobiecie, że konieczne jest opłacenie wizytówki w wyszukiwarce, aby można było łatwo ją odnaleźć. Chodzi o narzędzie dostępne dla użytkowników Google Moja Firma, dzięki któremu można dowiedzieć się m.in. o adresie i godzinach otwarcia danego punktu. Rzecz w tym, że usługa jest całkowicie bezpłatna. Wobec tego, słysząc w telefonie próbę nakłonienia do dokonania opłaty za nią, możemy mieć pewność, że dzwoni do nas złodziej.

Warto się wsłuchać

W publikacji Dobrych Programów czytamy również o firmach, które zajmują się promowaniem przedsiębiorstw w sieci. Warto przed rozłączeniem rozmowy wsłuchać się dokładnie, ponieważ usługa uaktualnienia wizytówki Google nie jest niezgodna z prawem i tego typu pomoc rzeczywiście można uzyskać za odpowiednią opłatą. Sama jednak wizytówka jest usługą darmową.

„Warto podkreślić, że firmy oferujące usługę opieki nad wizytówką w Google z pewnością działają legalnie i mogą wielu osobom ułatwić prowadzenie firmy w sieci. Problem polega jednak na połączeniach i manipulacji w rozmowie ze strony oszustów, którzy wykorzystują niewiedzę potencjalnych klientów i sugerują konieczność uiszczenia opłaty, by wizytówka nie zniknęła z Google, co nie ma związku z prawdą” – czytamy w artykule.

News4Media/ fot. iStock

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.