Szwedzka sieć sklepów poinformowała, że jeden z produktów dostępnych jeszcze do niedawna w jej ofercie grozi wybuchem. Klienci mogą zwracać go bez paragonu.

W kawiarce przeznaczonej do użytku na płytach kuchennych zmieniono w ostatnim czasie materiał, z którego produkowany jest zawór, oraz jego konstrukcję. Jak się okazało – produkty z nowym zaworem są niebezpieczne. Ich użytkowanie grozi wybuchem urządzenia. Dlatego Ikea zdecydowała o wycofaniu z obrotu wszystkich wadliwych sztuk i zwróciła się do klientów z apelem o zwrot wadliwego zakupu.

„Bezpieczeństwo stanowi dla Ikea najwyższy priorytet i dlatego wycofujemy kawiarkę METALLISK z zaworem bezpieczeństwa ze stali nierdzewnej, z oznaczeniem dat pomiędzy 2040 i 2204 (rok tydzień) z powodu zwiększonego ryzyka wybuchu produktu podczas użytkowania. Ryzyko wzrosło po tym, jak zmieniono materiał i konstrukcję zaworu bezpieczeństwa” – czytamy w komunikacie.

Graf.: IKEA

Sklep zwróci pieniądze

Wycofaniem z obrotu objęte są produkty z zaworem ze stali nierdzewnej w kolorze srebrnym/szarym o pojemności 0,4 l. Ikea podkreśla, że zwroty od klientów przyjmowane są bez konieczności okazywania dowodu zakupu, a wszystkim klientom, którzy się na to zdecydują, zostaną wypłacone pieniądze.

Osoby, które chciałyby uzyskać więcej informacji, mogą kontaktować się z infolinią sklepu pod bezpłatnym numerem  telefonu 22 275 05 00.

News4Media/fot. iStock

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.