Pierwszy koncert „Muzycznych czwartków” w Galerii Karkonoskiej za nami. Początek sezonu rozbrzmiał dźwiękami muzyki filmowej, w poruszającej aranżacji Romana Samostrokova, znanego muzyka i wiolonczelisty. Publiczność dopisała, a poproszony o bisy zespół Karkonoskiej Filharmonii Kameralnej zagrał „Despacito” Luisa Fonsi.

Punkt 16:00 wszystkie miejsca były już pozajmowane, a gdy smyczki i palce szarpnęły struny lub zatańczyły na klawiszach, galerię przy ulicy 1-go Maja wypełniły prawdziwie fantazyjne dźwięki. Najwięcej poruszenia wywołała aranżacja utworu z filmu science-fiction „Interstellar”, do którego ścieżkę dźwiękową stworzył niezrównany mistrz muzyki filmowej – Hans Zimmer (utwory do takich filmów jak: „Galadiator”, „Mroczny Rycerz”, „Piraci z Karaibów”, „Incepcja”, „Ostatni Samuraj” czy „Diuna”). Utworem otwierającym koncert była kompozycja Ludovico Einaudi (twórca ścieżki dźwiękowej do „Nietykalnych”) do krótkometrażowego filmu fantasy z 2019 roku „Nuvole Bianche”. Nie zabrakło motywu przewodniego z „Nocy i dni” oraz popularnego „Bella ciao” w nowej odsłonie Samostrokova. Dynamicznie rozruszały publikę Sambinha i Czardasz w kompozycji Marka Mikulskiego. Fanów seriali zachwycił motyw muzyczny „La Casa de Papel” z serialu sensacyjno-kryminalnego „Dom z papieru”.

Roman Samostrokov, w latach 2004-2018 solista Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze, spełnił oczekiwania publiki i wysoko wywindował poprzeczkę kolejnym artystom „Muzycznych czwartków”. Po licznych oklaskach na zakończenie, publiczności udało się uprosić zespół o jeszcze jeden utwór. Zaskoczeni zebrani usłyszeli pupularny, wakacyjny hit „Despacito”, który przy takim doborze instrumentów zabrzmiał wyjątkowo.

Zespół Karkonoskiej Filharmonii Kameralnej wystąpił w składzie: Roman Samostrokov (wiolonczela oraz aranżacja utworów), Mateusz Wójcik (akordeon), Vitalina Samostrokova (keyboard), Marek Mikulski (gitara) oraz Ewa Antosik (skrzypce).

Kolejne tego typu wydarzenie muzyczne czeka nas w listopadzie. Przypominamy, że comiesięczne koncerty w Galerii Karkonoskiej są darmowe. Serdecznie zachęcamy do korzystania z tych wyjątkowych okazji.

Tekst i zdjęcia: mm

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.