11 maja 2021 r. we Wrocławiu w godzinach południowy na terenie jednej z wrocławskich firm logistycznych kierowcę ciężarówki, który przyjechał do Polski z Turcji, zaniepokoiły dziwne odgłosy dobiegające z naczepy. Natychmiast poinformował o tym funkcjonariuszy wrocławskiej policji. Na miejsce udali się również funkcjonariusze Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego we Wrocławiu oraz Straży Granicznej z placówki we Wrocławiu-Strachowicach.

Funkcjonariusze wraz z kierowcą otworzyli drzwi naczepy, gdzie w niewielkiej przestrzeni między ładunkiem, a górną częścią plandeki zobaczyli 4 mężczyzn. Cudzoziemcy nie posiadali przy sobie żadnych dokumentów i deklarowali, że pochodzą z Afganistanu. Wszyscy zostali zatrzymani w związku z brakiem dokumentów uprawniających ich do legalnego pobytu na terytorium Polski. 

W trakcie czynności wyjaśniających potwierdzono afgańskie obywatelstwo cudzoziemców oraz ich dane osobowe. Mężczyźni oświadczyli, że celem ich podróży były kraje Europy Zachodniej, a do naczepy tira dostali się podczas jego postoju na parkingu w Serbii rozcinając górną część plandeki.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.