Wystarczyło jedno kliknięcie w przesłany przez rzekomego kupującego odnośnik, by sprzedająca straciła z konta 10 tys. zł.

– 19 kwietnia do Komisariatu II Policji w Jeleniej Górze zgłosiła się kobieta, która padła ofiarą oszustwa. Jeleniogórzanka wystawiła do sprzedaży na portalu internetowym używaną zmywarkę. Na wystawiany przez nią towar znalazł się kupiec. – relacjonuje Edyta Bagrowska oficer prasowy jeleniogórskiej KPP. – Klient chciał towar odebrać za pośrednictwem jednej z firm kurierskich. Poinformował sprzedającą, że w celu odebrania sprzętu musi ona kliknąć w przesłany link, celem potwierdzenia wysyłki. Kobieta postąpiła zgodnie z instrukcją, a następnego dnia otrzymała z banku informację, że jej konto z powodów bezpieczeństwa zostało zablokowane. Kiedy udało jej się zalogować na swoim koncie, okazało się, że zniknęło ponad 10 tysięcy złotych, wypłaconych blikiem, a także dowiedziała się, że na jej dane został uruchomiony kredyt.

Jeleniogórscy policjanci prowadzą czynności w tej sprawie i jednocześnie apelują o ostrożność w transakcjach online. Należy unikać klikania w nieznane linki, ponieważ oszuści w ten sposób wyłudzają dane i „czyszczą” konta bankowe.

Fot. domena publiczna

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.