Rada Miejska Jeleniej Góry przegłosowała dzisiaj uchwałę w sprawie przyjęcia programu profilaktyki zdrowotnej pn. „Leczenie niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego in vitro dla mieszkańców Jeleniej Góry w latach 2022-2026” – poinformował prezydent Jeleniej Góry Jerzy Łużniak.

„Metoda zapłodnienia pozaustrojowego niestety nie jest refundowana przez państwo. Dzisiaj na skorzystanie z niej stać tylko część mieszkańców naszego miasta. Planujemy, że rocznie z programu będzie mogło skorzystać 10 bezdzietnych par z terenu Miasto Jelenia Góra. W drugiej kolejności będą to osoby, które mają już dzieci pod warunkiem, że do programu zgłosi się mniej niż 10 par.

Dziękuję Radnym za przegłosowanie tej uchwały. Dziękuję także mieszkańcom Jeleniej Góry- członkom Młodej Lewicy za obywatelską inicjatywę uchwałodawczą w tym zakresie.”

Przypomnijmy, że niedawno gościła w Jeleniej Górze, Barbara Nowacka. Wówczas rozpoczęto zbiórkę podpisów pod obywatelski projekt „ Tak dla in vitro”. Pisaliśmy o tym tutaj:

Fot. Pixabay.com

1 Komentarz

  1. Radny Szymański pięknie wypunktował dziś niewiedzę i kłamstwa swoich byłych kolegów w temacie in vitro. To chyba najlepsze i najbardziej emocjonalne wstąpienie na dzisiejszej sesji. Nic dziwnego, że nie po drodze mu było z PiS…

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.