Wiele radości daje możliwość spełnienia czyichś marzeń, zwłaszcza, gdy są to marzenia dzieci. Wczoraj taką okazję mieli policjanci z Jeleniej Góry, którzy gościli 15-letniego Piotrusia, walczącego z niepełnosprawnością. Chłopiec marzy, aby zostać policjantem, żeby chodź na chwilę stać się jednym z funkcjonariuszy.

Piotrek boryka się z dziecięcym porażeniem mózgowym i padaczką. Obecnie walczy z ogromną i nadal postępującą spastyką, która podczas podstawowych czynności sprawia ból i uniemożliwia wykonywanie podstawowych czynności. Mimo niepełnosprawności chłopiec dzielnie walczy z chorobami i tak jak wszystkie dzieci, ma marzenia. Lubi muzykę, wodę oraz jest wielkim łakomczuchem. Chciałby zostać policjantem oraz aby policjanci byli chodź na chwilkę z nim.

Kiedy policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze dowiedzieli się o marzeniu chłopca postanowili je spełnić. 15-letni Piotrek odwiedził nas wraz ze swoją dzielną i uśmiechniętą mamą. Naszych wyjątkowych gości przywitał zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Jeleniej Górze nadkom. Ryszard Figura. Następnie Piotrusiowi zaprezentowano sprzęt i uzbrojenie wykorzystywane do różnych działań przez policjantów. Chłopiec miał możliwość przymierzyć specjalistyczny ubiór ochronny policjanta używany przez pododdziały zwarte policji. Piotruś spotkał się również z przewodnikiem psa służbowego i zobaczył, jak najwierniejszy przyjaciel człowieka odgrywa ważną rolę w codziennej służbie i życiu przewodnika. 15–latek zafascynowany był motocyklami policyjnymi i gdyby nie choroba zapewne siedział by już na jednym z nich. Piotruś dostał drobne prezenty, które będą mu przypominać o chwilach miłych i zabawnych. Mamy nadzieję, że czas spędzony z nami chodź w małej części przyczyni się do miłych wspomnień, które przyćmią zmaganie się z chorobą, która nie daje o sobie zapomnieć.

Na buzi chłopca zagościł uśmiech. To bardzo ważne, gdyż to właśnie radość i śmiech są niezmiernie istotne w walce z chorobą i niepełnosprawnością.

– Piotruś jak widzisz marzenia się spełniają, trzeba tylko w to mocno wierzyć. Życzymy Ci powrotu do sprawności. Trzymaj się nasz Mały Kolego – puentuje Beata Sosulska-Baran z jeleniogórskiej policji.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.