Kowary chcą zatrzymać młodych mieszkańców. Planują zatem wybudować mieszkania komunalne. Inwestycję zrealizuje jeleniogórskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego, którego samorząd kowarski został udziałowcem pod koniec minionego roku.

Na początek ma powstać 40 mieszkań. Będą miały około 50 mkw. Wyposażone zostaną w podstawowe sprzęty użytku codziennego. Ich klasa jest oceniana jako średnia. Jak mówiła na konferencji prasowej Elżbieta Zakrzewska, burmistrz Kowar, będzie to pierwsze od lat 90. budownictwo komunalne w mieście.

Mieszkania będą wymagały wkładu własnego. Gmina deklaruje, że w przypadku uboższych rodzin, będzie organizowała ulgi. Jak wszystkie mieszkania z TBS, będą one tylko na wynajem. Czynsz maksymalnie ma wynosić 12 zł za metr kwadratowy.

W tym roku rozpoczną się prace nad uzyskiwaniem pozwoleń, a w 2023 roku ruszy budowa mieszkań. Jak wyjaśniała pani burmistrz, jest to próba zatrzymania młodych mieszkańców Kowar w mieście. Potrzebują oni możliwości wynajmu mieszkania w rozsądnych kosztach.

1 Komentarz

  1. śmieć z wsiocławia Odpowiedź

    Pozdrawiam środkowym palcem dwie stare pruchwy konduktorki z Kolei Dolnośląskich które mi zrobiły awanturę i szarpaninę z powodu braku maseczki, pani przy zakupie biletu w pociągu przypomniała mi w cha mski sposób o maseczce, poinformowałem panią ze nie posiadam maseczki, konduktorka do mnie z takim tekstem „żebym sobie wyją ze śmietnika” chwile później gdy usiadłem na miejscu podchodzi do mnie następna kornoduktorka i mnie zaczęła tym swoim radyjkiem w dość mocny sposób szturchac. panie mnie napewno pamiętają JE*** KUR**

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.