Do groźnego wypadku drogowego doszło 19 grudnia około godziny 16.30 w Jeleniej Górze na ul. Bankowej. 82-letnia kobieta została potrącona na pasach.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 56-letni kierujący samochodem marki Audi, nie ustąpił pierwszeństwa 82-letniej kobiecie przechodzącej przez oznakowane przejście dla pieszych. Piesza została zabrana przez zespół pogotowia ratunkowego do szpitala.

Obecnie policja wyjaśnia przyczyny i okoliczności wypadku. Kierowca pojazdu był trzeźwy.

Apelujemy do kierujących o zachowanie szczególnej ostrożności. Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność, zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na tym przejściu albo wchodzącemu na to przejście. Dostosujmy prędkość do warunków panujących na jezdni. Zachowujmy bezpieczne odległości między pojazdami, bowiem „najechanie” na tył innego auta to częsta przyczyna zdarzeń drogowych. Brawura, nadmierna prędkość, alkohol to najczęstsze przyczyny kolizji czy wypadków. Czasami kilka sekund decyduje o ludzkim życiu czy zdrowiu. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego– mówi Edyta Bagrowska z policji w Jeleniej Górze.

podinspektor Edyta Bagrowska

8 komentarzy

 1. Kolejasz z lwufka Odpowiedź

  Miejsce gdzie leżała piesza i gdzie stał samochód są kilka metrów za przejściem, więc raczej kobieta przechodziła poza pasami

  • wieśniak z fsiocłafia Odpowiedź

   Ty kr etynie z Ws iocławia nie możesz mieć wodogłowia, bo nie masz głowy. Tylko dwie du py, a zamiast mózgu śmie rdzącą kupę.

   • Wsiocław chlew Polski Odpowiedź

    Ja też jestem za likwidacją kolei we Wrocławiu. U nas przez wroclawskie osiedle Pracze jadą rycząc ,szczególnie w nocy. Satysfakcje maja że meczą spiacych po pracy. Na 15 przejezdżajacych 3 maja zwykly stonowany sygnał. Reszta to zwykła hołota.

 2. „Robią kupy na podłogę, kradną deski sedesowe. To przez nich toalety na dworcu zamknięto”. Gdzie ten zafajdany dworzec? Oczywiście w Klocławiu! Zapraszam do ciekawej lektury: gazetawroclawska.pl/robia-kupy-na-podloge-kradna-deski-sedesowe-to-przez-nich-toalety-na-dworcu-zamknieto/ar/c1-15597395

  Takie są skutki sprzedaży knysz na dworcach, które przed podróżą trzeba wys rać. xD

 3. Hołota z Wsiocławia Odpowiedź

  Dobrze, że nie budują tej hali we Ws iocławiu, bo wieśniaki zza Buga szybko by ją podpalili tak jak niedawno podpalili wagony na Dworcu Ws iebodzkim. Więcej tutaj: gazetawroclawska.pl/grozny-pozar-na-dworcu-swiebodzkim-we-wroclawiu/ar/c1-15610979

 4. Szturm na śmietnik we Wrocławiu! S e x-shop Beate Ushe wyrzucił towar po likwidacji.

  S e x-shop Beate Uhse działał we Wrocławiu przy ul. Krupniczej od 2005 roku.

  Informacja o erotycznych gadżetach wyrzuconych na śmietnik pojawiła się w piątek (15 października) rano na fejsbukowej grupie „Uwaga, śmieciarka jedzie – Wrocław”. Przy kontenerze na śmieci, w którym wylądował towar z s e x-shopu pojawiło się mnóstwo chętnych osób, które chciały dać tym przedmiotom drugie życie.

  Polecam: gazetawroclawska.pl/szturm-na-smietnik-we-wroclawiu-sexshop-beate-ushe-wyrzucil-towar-po-likwidacji/ar/c1-15855261

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.