Policjanci z Karpacza zatrzymali 28-letnią kobietę, która w stanie nietrzeźwości opiekowała się 16-miesięczną córką. Badanie na zawartość alkoholu w jej organizmie wykazało 3 promile. Kobieta ledwo trzymając się na nogach szła z dzieckiem na rękach przez miasto. Zainterweniowali przechodnie.

Policjanci z Komisariatu Policji w Karpaczu zatrzymali 28-letnią mieszkankę powiatu karkonoskiego podejrzewaną o narażenie swojego dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia.

20 sierpnia br. około godziny 22.20 policjanci zostali powiadomieni, że ulicą Konstytucji 3 Maja w Karpaczu idzie kompletnie pijana kobieta z malutkim dzieckiem na rękach.

Kiedy funkcjonariusze pojawili się na miejscu zauważyli grupę osób, wśród których zauważyli kobietę, która miała problem z utrzymaniem się na nogach, zataczała się, a na rękach trzymała małe dziecko. Stała blisko krawędzi jezdni. Była ona kompletnie pijana i agresywna. Przyznała się, że piła wódkę. Badanie na zawartość alkoholu w jej organizmie wykazało 3 promile. Dla bezpieczeństwa funkcjonariusze kobietę i 16-miesięczną dziewczynkę umieścili w radiowozie.

Matka trafiła do policyjnego aresztu do wytrzeźwienia i dalszych czynności, a dziecko zostało przewiezione do placówki opiekuńczej. O sytuacji powiadomiony zostanie sąd rodzinny. Obecnie policjanci sprawdzają czy matka sprawując opiekę nad dzieckiem w takim stanie stworzyła zagrożenie dla jego życia lub zdrowia.

Fot i info. KMP Jelenia Góra – Edyta Bagrowska

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.