Pomimo tego, że tegoroczne ferie zimowe w związku z epidemią Covid-19 są inne niż w latach ubiegłych, to w Karpaczu i w Szklarskiej Porębie nie brakuje rodziców z dziećmi, którzy korzystają z wypoczynku w górach.

W związku z tym policjanci Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze wspólnie z pracownikami jeleniogórskiego sanepidu sprawdzali wczoraj (7 stycznia) na stokach oraz w obiektach wypoczynkowych czy przestrzegane są zasady bezpieczeństwa epidemicznego przez właścicieli oraz osoby korzystające ze stoków.

Na stokach i w górach nie brakowało miłośników białego szaleństwa.

Apelujemy do rodziców i opiekunów, aby przypominali dzieciom i młodzieży o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szczególności na konieczność posiadania elementów odblaskowych, które dają kierowcom cenny czas na podjęcie prawidłowej reakcji ratującej życie lub zdrowie, a także przypominali o zachowaniu bezpieczeństwa podczas kontaktu z osobą „obcą” oraz o bezpiecznym spędzaniu czasu wolnego na świeżym powietrzu. Z uwagi na stan epidemii i obowiązujące obostrzenia, takie kontrole będą realizowane przez cały sezon” – podkreśla podinspektor Edyta Bagrowska z policji w Jeleniej Górze.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.