Jeleniogórscy policjanci przez cały czas prowadzą działania związane z bezpieczeństwem dzieci i młodzieży podczas zimowego wypoczynku w regionie jeleniogórskim. Funkcjonariusze dbają o bezpieczeństwo na drodze oraz kontrolują miejsca zorganizowanego wypoczynku, jednocześnie przypominają o stosowaniu się do zasad bezpieczeństwa epidemicznego.


Na ulicy Sobieszowskiej w Jeleniej Górze został uruchomiony stały punkt kontroli autobusów w godzinach od 7.00 do 10.00, gdzie na prośbę opiekunów czy rodziców policjanci kontrolują autokary i inne środki transportu, którymi podróżują dzieci i młodzież. Należy pamiętać, że prośbę o przeprowadzenie takiej kontroli należy zgłosić co najmniej dzień wcześniej pod numerami telefonów: 47 87 315 81, 47 87 315 91 lub 112. Działania kontrolne w stałych punktach będą realizowane przez policjantów do 27 lutego 2022 roku.

W okresie ferii policjanci kontrolują miejsca pozostawione bez nadzoru, a stwarzające różnego rodzaju zagrożenia, zwłaszcza zbiorników wodnych ,miejsc zimowych zabaw oraz z zachowaniem reżimu sanitarnego kontrolują miejsca zorganizowanego wypoczynku. Realizując powyższe przedsięwzięcia policjanci współpracują z organizatorami wypoczynku zimowego oraz przedstawicielami innych służb oraz instytucji.

Ponadto funkcjonariusze współpracują również z GOPR-em, Strażami Leśnymi oraz funkcjonariuszami Straży Miejskiej.

Nad bezpieczeństwem narciarzy na stokach kotliny czuwają również policyjne patrole narciarskie. Wykonują one przede wszystkim zadania prewencyjne, w myśl zasady „lepiej zapobiegać niż leczyć”. Zwracają baczną uwagę na sprzęt, który bardzo często narciarze pozostawiają bez opieki, legitymują osoby podejrzanie zachowujące, zwracają uwagę na kulturę i takt na stoku oraz w kolejkach do wyciągu, a także pilnują, aby narciarze nie zjeżdżali z wyznaczonych tras i nartostrad.

-Policjanci nie tylko czuwają nad bezpieczeństwem narciarzy, ale również pomagają ratownikom GOPR w udzielaniu pierwszej pomocy – co roku policjanci, którzy pełnią służbę w patolach narciarskich uczestniczą w kursie udzielania pierwszej pomocy. Jest to niezwykle ważna umiejętność ponieważ często policjanci jako pierwsi muszą zareagować na sytuację zastaną na stoku – informuje podinsp. Edyta Bagrowska z policji w Jeleniej Górze.

1 Komentarz

  1. PKS Jelenia Góra sprawdzić ! Ostatnio jechałem za autobusem tej firmy i odpadła jakaś blacha. Dobrze że trzymałem sporą odległość więc ominąłem.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.