Jutro większość Polaków zajadać się będzie tak lubianymi przez Świętego Jana
Pawła II kremówkami. 16 października to pamiętny dzień, w którym na papieża został wybrany Polak – Karol Wojtyła. Będzie to już 44. rocznica wyboru i 21. taka uroczystość, od czasu gdy w 2001 roku Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia postanowiła uhonorować tego wielkiego człowieka, pragnąc by pamiętały go również przyszłe pokolenia.

Tym razem, poza wypełnionymi kremem specjałami, nie zabraknie muzycznej oprawy tych uroczystości. W niedzielę o 19:00 w kościele Matki Bożej Miłosierdzia, przy ulicy PCK w Cieplicach, wystąpi Golec uOrkiestra, ten wyrażający wdzięczność koncert będzie nosił tytuł „Leć muzyczko do niebiańskiej krainy”. Patronat nad wydarzeniem objął biskup legnicki Andrzej Siemieniewski oraz sekretarz stanu Ministerstwa Edukacji i Nauki Marzena Machałek.

To nie koniec wrażeń. Tego samego dnia, o godzinie 16:00, w Kościele Podwyższenia Krzyża Świętego (dawny Kościół Garnizonowy) , soliści i muzycy Filharmonii Dolnośląskiej zaprezentują „Msza koronacyjna” autorstwa Wolfganga Amadeusza Mozarta. To skomponowane w 1779 roku dzieło sakralne wykonywane jest na cztery głosy, ograny oraz orkiestrę, więc przybyłych gości czeka prawdziwa muzyczna uczta.

Na oba wydarzenia wstęp jest darmowy.

Tekst: mm

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.