To już 20 lat! Dokładnie w maju 2004 roku Polska wstąpiła do Unii Europejskiej. Z tej okazji w całym kraju, także w naszym regionie, w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich organizowane będą różne wydarzenia i atrakcje, szczególnie dla rodzin z dziećmi, ale nie tylko! Już dziś zarezerwuj czas w majowe weekendy!

Zbliża się kolejna edycja DOFE — czyli wielkie święto funduszy europejskich. W tym roku większość wydarzeń odbędzie się 10 i 11 maja. Jednak, ze względu na szczególną okazję – jubileusz wejścia Polski do UE, obchody na Dolnym Śląsku będą trwały praktycznie przez cały maj.

Rozpocznie Zamek Książ na początku maja, gdy podczas festiwalu kwiatów z pięknych roślin będzie ułożona flaga unijna. Potem, 11 maja, zamek zaprasza na Magic Castle Tango Marathon, czyli pokazy magicznego tanga na dziedzińcu.

Odkryj zmiany

Dołącz do nas podczas niezapomnianych wydarzeń, wówczas przekonasz się, jak fundusze europejskie odmieniły nasz region. Z atrakcji skorzystasz bezpłatnie lub ze zniżką.

Zapraszamy m.in. pod Ślężę na poetyckie śpiewanie, na karmienie panter mglistych we wrocławskim zoo, na wycieczkę z przewodnikiem po zabytkowej bibliotece w Legnicy, która była kiedyś lożą masońską, na gry i zabawy edukacyjne wraz z pieczeniem kiełbasek przy ognisku w Banku Genów Kostrzyca i wernisaż wystawy pt. „Zbór wspólny, czyli kolektyw indywidualistów” w Ziębickim Centrum Kultury.

Muzeum Teatru we Wrocławiu i muzeum w pałacu w Łomnicy ufundowały darmowe bilety na zwiedzanie ekspozycji, Koleje Dolnośląskie zachęcają do wizyty w kokpicie maszynisty nowoczesnego pociągu na dworcu w Legnicy, a w Jeleniej Górze z uczniami Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych będzie można stworzyć niepowtarzalny unijny mural i podziwiać kreacje modelek podczas pokazu mody. Czekamy na was!

Czas na piknik!

W majowe weekendy zapraszamy również do trzech wyjątkowych miejsc na Dolnym Śląsku, bo tam odbędą się pikniki rodzinne z wieloma atrakcjami dla każdego.

Najmłodszych ucieszy zapewne gra terenowa, zabawy na dmuchańcach (Wrocław) i konkursy z nagrodami. Starsi natomiast mogą zaopatrzyć się w produkty regionalne, takie jak sery czy dżemy, a wieczorem zrelaksują się podczas seansu w kinie plenerowym (Srebrna Góra i Arboretum). Startujemy 3 maja w górskiej Twierdzy Srebrna Góra, potem 11 maja przy pałacu Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu na Pawłowicach, a 19 maja – w Arboretum Wojsławice Uniwersytetu Wrocławskiego w Niemczy. Dobra zabawa gwarantowana, nikt nie będzie się nudził! Relacje z imprez na żywo będzie można śledzić na antenach Radia Wrocław i Telewizji Wrocław.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.