Nic nie pomogło 35-letniemu mężczyźnie z powiatu karkonoskiego, że swoja niewielka uprawę marihuany urządził w pobliskim lasku. Policjanci i tak wytropili krzewy. A do tego znaleźli tabletki MDMA.

– Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze w wyniku prowadzonych działań zatrzymali 35-letniego mieszkańca powiatu karkonoskiego podejrzanego o posiadanie narkotyków i uprawę krzaków konopi – relacjonuje Beata Sosulska-Baran z jeleniogórskiej policji. – Do zatrzymania doszło po tym, jak policjanci uzyskali informację, że mężczyzna może posiadać narkotyki. Po sprawdzeniu bliskiego otoczenia posesji i miejsca zamieszkania, podejrzenia potwierdziły się. Okazało się, że rozciągającym się za jego domem w kompleksie leśnym mężczyzna uprawiał krzaki konopi indyjskich. Z zabezpieczonych sadzonek można uzyskać 24 porcje handlowe marihuany. Mężczyzna twierdził, że posiadał narkotyki na własne potrzeby.

35-latek nielegalny proceder uprawiał od maja br. Znaleziono też u niego 16 sztuk tabletek MDMA. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy, sprawdzają źródło pochodzenia zabezpieczonych środków odurzających oraz ustalają kolejnych odbiorców.

Sprawca on zatrzymany w policyjnym areszcie. Za posiadanie narkotyków i uprawę krzaków konopi mężczyźnie grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Fot. KMP Jelenia Góra

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.