Jeleniogórscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Wałbrzychu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie środków odurzających. Z zabezpieczonych narkotyków można uzyskać kilka porcji handlowych. Zatrzymany wpadł podczas kontroli drogowej. Mężczyzna podejrzewany jest również o kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających, co potwierdziło badanie testerem.

-10 grudnia około godziny 23.00 funkcjonariusze na ul. 1 Maja w Jeleniej Górze zauważyli pojazd marki Iveco z niesprawnym oświetleniem. Zatrzymali kierującego do kontroli drogowej. Okazał się nim 32-letni jeleniogórzanin. Podczas czynności mężczyzna dziwnie się zachowywał – relacjonuje Edyta Bagrowska z policji w Jeleniej Górze.

Kierowca był pobudzony i wyraźnie zdenerwowany. Jego zachowanie wskazywało, że mógł on być pod wpływem środków odurzających. Przeprowadzone badanie testerem potwierdziło, że mężczyzna znajdował się pod działaniem metamfetaminy. Ponadto posiadał marihuanę, z której można uzyskać kilka porcji handlowych. Po sprawdzeniu okazało się, że mężczyzna był również poszukiwany do odbycia zastępczej kary pozbawienia wolności za niezapłaconą grzywnę.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy, sprawdzają źródło pochodzenia zabezpieczonych środków odurzających.

Jeleniogórzanin trafił do policyjnego aresztu. Teraz odpowie za posiadanie środków odurzających za co grozić mu może nawet do 3 lat pozbawienia wolności.- Jeżeli badanie krwi potwierdzi, że mężczyzna kierował pojazdem będąc pod wpływem środków odurzających odpowie on również za to przestępstwo – dodaje rzeczniczka.

1 Komentarz

  1. Czyli jest podejrzewany mimo że test pokazał obecność narkotyków. To ja nie rozumiem tego tekstu czy autor zajmował się w trakcie pisania tego czym innym i po tym nie przeczytał co nabazgral

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.