Kierujący z narkotykami i najprawdopodobniej pod ich wpływem wpadł podczas kontroli drogowej. Kierował również na zakazie.

16 grudnia około północy funkcjonariusze na krajowej „trójce” zauważyli pojazd marki VW, kierujący na ich widok gwałtownie skręcił w kierunku Maciejowej. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić powód dziwnego zachowania kierowcy i zatrzymali go do kontroli drogowej. Okazał się nim 25-letni jeleniogórzanin. Podczas czynności mężczyzna dziwnie się zachowywał. Był pobudzony i wyraźnie zdenerwowany. Jego zachowanie wskazywało, że mógł on być pod wpływem środków odurzających.

Mężczyzna przyznał się, że zanim wsiadł za kierownicę zażywał metamfetaminę. Ponadto posiadał on amfetaminę, z której można uzyskać kilka porcji handlowych. Po sprawdzeniu okazało się, że mężczyzna posiadał aktywny zakaz kierowania pojazdami.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Jeleniogórzanin trafił do policyjnego aresztu. Teraz za popełnione czyny odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 3 lat pozbawienia wolności. – Jeżeli badanie krwi potwierdzi, że mężczyzna kierował pojazdem będąc pod wpływem środków odurzających odpowie on również za to przestępstwo – informuje podinspektor Edyta Bagrowska.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.