Kolejny most na drodze wojewódzkiej został zamknięty z dnia na dzień. Ekspertyza techniczna wykazała, że wiadukt na DW 296 grozi zawaleniem i z zamknięciem nie można było czekać. Utrudnienia potrwają do listopada.

Szykana dotyczy drogi z Lubania do Żagania

Administrator dróg wojewódzkich Dolnośląska Służba Dróg i Kolei informuje:

W związku ze złym stanem technicznym wiaduktu nad linią kolejową w ciągu drogi wojewódzkiej nr 296 (km 67+500) w Węglińcu oraz przeprowadzaną obecnie ekspertyzą techniczną obiektu informujemy o jego awaryjnym zamknięciu. Obiekt będzie wyłączony z ruchu od 9 kwietnia do 9 listopada 2024 r.”

Wykonawca deklaruje, że uda mu się zrealizować zadanie do końca września.

Objazd wyznaczono przez Pieńsk, co oznacza wydłużenie trasy dla tranzytu o ok. 30 km. Zamkniecie mostu jest wielkim utrudnieniem dla mieszkańców Węglińca i Starego Węglińca, bo na razie nie ma żadnej lokalnej drogi między sąsiadującymi miejscowościami. Żeby dostać się z jednej do drugiej trzeba teraz pokonać ponad 40 km, co dotyczy np. uczniów dojeżdżających do szkoły. Rozwiązaniem ma być przygotowanie dla ruchu lokalnego drogi przez las. Trzeba ją jednak utwardzić, co ma nastąpić w przyszłym tygodniu. Przejazd skrótem będzie możliwy tylko dla samochodów osobowych w ruchu lokalnym na podstawie przepustek.

Nie dalej, jak kilkanaście dni temu podobną decyzję i podobnie nagle podjęto w odniesieniu do mostu na pograniczu Gryfowa i Ubocza (DW 364).

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.