Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa funkcjonuje od października 2016 roku. Można się z niej dowiedzieć, jakie sygnały zgłaszają policjantom mieszkańcy i które z nich potwierdziły się. Taki rodzaj współdziałania przynosi pożądane efekty.

Za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa można przekazywać informacje o określonych zagrożeniach występujących w okolicy. Każde z nich jest weryfikowane przez policjantów. W maju 2023 roku mieszkańcy Jeleniej Góry i okolic nanieśli na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa 229 zgłoszeń dotyczących naruszeń ładu i porządku publicznego. Najwięcej, bo 91 dotyczyło przekraczania dozwolonej prędkości.

Jest to doskonałe narzędzie, które szybko i czytelnie pozwala wskazać zaobserwowany problem związany z bezpieczeństwem w różnych dziedzinach. Sygnały naniesione przez mieszkańców naszego regionu na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa policjanci sprawdzają i weryfikują.

Te potwierdzone mają dalszy ciąg i konsekwencje. W maju br. jeleniogórscy policjanci odczytali ogółem 229 zdarzeń, wskazane przez mieszkańców jako te, które są według nich niebezpieczne i wymagają interwencji Policji.
Spośród nich najwięcej dotyczyło:

  • przekraczania dozwolonej prędkości -91
  • nieprawidłowego parkowania – 69
  • niewłaściwej infrastruktury drogowej – 30

Policjanci przypominają:  chcesz wiedzieć, czy w Twojej okolicy jest bezpiecznie? Możesz mieć na to wpływ! Podziel się swoimi spostrzeżeniami i reaguj na zagrożenie! Odwiedź Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Wejdź na stronę internetową Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

To  narzędzie pozwala na rzetelne i czytelne zidentyfikowanie oraz przedstawienie, w tym społecznościom lokalnym, skali, a także rodzaju zagrożeń oraz instytucji współodpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego.
Podkreślamy, że strona nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numeru alarmowego 112.

podinspektor Edyta Bagrowska

1 Komentarz

  1. „Sygnały naniesione przez mieszkańców naszego regionu na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa policjanci sprawdzają i weryfikują.” – jasne, jasne. Zaglądniecie na stronę i pokiwanie głową to jeszcze nie jest sprawdzanie i weryfikacja.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.