Po wycofaniu się z polskiego rynku Tesco, od ponad roku – mimo bardzo dobrej lokalizacji – galeria przy al. Jana Pawła II straszy pustkami. To się jednak niebawem zmieni. Obiekt zostanie zmodernizowany na potrzeby hipermarketu E. Leclerc, sklepu Decathlon oraz galerii handlowej. Istniejący obecnie w tym miejscu budynek zostanie poddany nowoczesnej rewitalizacji. Inwestycje realizuje BOIG The Blue Ocean Investment Group sp. z o.o. Galeria ma być czynna przed tegorocznym Bożym Narodzeniem

– Tuż przy drodze krajowej nr 3, w samym centrum Jeleniej Góry, uruchomiony zostanie nowoczesny obiekt o całkowitej powierzchni 24.500 m kw, w którym funkcjonować będzie między innymi hipermarket E.Leclerc (ponad 5.000 m kw), a także istniejący już Decathlon (ok. 2.000 m kw) – producent i dystrybutor produktów sportowych. Na terenie kompleksu będzie działać też stacja paliw pod szyldem E.Leclerc – przekazują inwestorzy. – BOIG, który odpowiada za komercjalizację powierzchni handlowej, przyjął koncepcję convenience shopping, która w ostatnich latach – ze względu na przyjazny klientom kompaktowy format sklepów – zyskała dużą popularność.

Obiekt powstaje w jednej z najlepszych lokalizacji miejskich, w miejscu z utrwaloną już tradycją zakupową, lubianym przez mieszkańców także dzięki sąsiedztwu Castoramy. Łatwy dojazd do budynku i sposób jego usytuowania umożliwia bardzo dobrą ekspozycję z drogi głównej. Dla przyszłych klientów przygotowano 675 miejsc parkingowych.

– Zamiarem inwestorów jest także wykorzystanie lokalizacji przy głównej drodze jako zachęty dla gości regionu Karkonoszy do odwiedzenia centrum handlowego. Dzięki dostępności na tym terenie 29 wyciągów narciarskich, 300 kilometrów tras rowerowych i wielu innych atrakcji w postaci punktów widokowych, zabytków i obiektów przyrody, okolica ta co roku odwiedzana jest przez 1,5 mln turystów, co również wpływa na zwiększenie obrotów – wylicza spółka.

Otwarcie obiektu planowane jest w IV kwartale 2023 roku.

Wizualizacja: Ansamble PR

3 komentarze

  1. Czy wiesz kiedy po raz pierwszy ”robotnicze święto” 1-maja było oficjalnym świętem państwowym na terytorium Polski ? NIE ! W 1940 roku ! Na zachód od Bugu wprowadziły to święto okupacyjne władze niemieckie a na wschód od Bugu okupacyjne władze sowieckie ! Zamierzasz dzisiaj wywiesić flagę – zdecyduj się jaką – masz dwie do wyboru ! albo ”robotniczą” ze swastyką, albo ”robotniczą” z czerwoną gwiazdą ! Bo na pewno nie polską, biało-czerwoną !!! Chcesz świętować – świętuj – twoja sprawa – tylko pomyśl, która tradycja jest ci bliższa, niemiecka czy sowiecka ?

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.