Zaledwie w kilka dni dwie osoby zginęły podczas kąpieli na niebezpiecznych akwenach. W weekend 33-letni mężczyzna utopił się w zbiorniku w Rakowicach Małych, wczoraj (19 lipca) w zbiorniku w Zebrzydowej utonął 45-latek.

– Ciało mężczyzny, który utonął na żwirowisku w Rakowicach Małych odnaleziono po kilkugodzinnej akcji poszukiwawczej – informuje lwówecka policja. – Brało w niej udział kilkadziesiąt osób. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim w nocy z 15 na 16 lipca 2023 roku otrzymali zgłoszenie o zaginięciu 33-letniego mężczyzny, który wspólnie ze znajomymi spędzał czas nad zbiornikiem wodnym w Rakowicach Małych. Z ustaleń wynikało, że osoby podczas zabawy postanowiły popływać. Kiedy wyszli na brzeg zobaczyli, że nie ma jednego z nich. Sami podjęli poszukiwania i powiadomili o zdarzeniu lwóweckich policjantów.

Funkcjonariusze wraz z psami służbowymi niezwłocznie rozpoczęli poszukiwania zarówno na wodzie, jaki i brzegu okalającym wyrobisko. Do poszukiwań zaginionego mężczyzny włączyli się również funkcjonariusze Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lwówku Śląskim oraz Ochotniczych Straży Pożarnych z Gminy Lwówek Śląski. Zaangażowano Specjalistyczną Grupą Ratownictwa Wodno-Nurkowego z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej z Jeleniej Góry oraz Specjalistyczną Grupą Ratownictwa Wodno-Nurkowego z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej z Legnicy, którzy sprawdzali akwen wodny zarówno poprzez wykorzystanie pracy płetwonurka a także sprzętu takiego jak sonar, który ma na celu zbadanie dna zbiornika. Jednocześnie policjanci wchodzący w skład Policyjnej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej oraz pozostali funkcjonariusze pozostający w służbie wraz ze strażakami, a także rodziną i znajomymi metr po metrze sprawdzali teren nadbrzeżny. W kolejnych godzinach do działań poszukiwawczych dołączyła Jednostka Ratownictwa Specjalistycznego z Wrocławia wraz z psem do działań poszukiwawczych, quadem oraz dronem. Zaangażowane osoby sprawdziły kolejne hektary terenu.

Do akcji dołączyli również ratownicy z Wodnej Służby Ratowniczej z Wrocławia. Po przyjeździe na miejsce z sonarem holowanym rozpoczęli działania na wodzie i sonarowanie obszaru wodnego. W rezultacie ujawniono ciało mężczyzny, które zostało podjęte przez płetwonurka. Na miejsce przyjechała grupa dochodzeniowo – śledcza oraz prokurator. Potwierdzono tożsamość mężczyzny.

Wczorajsze tragiczne zdarzenie miało miejsce na tzw. „kopalni w Zebrzydowej”. 45-letni mężczyzna postanowił się wykąpać. Po chwili obecni tam plażowicze zauważyli, że pływak ma kłopoty. Ratować go próbowało kilka osób. Wyciągnięto go z wody i podjęto reanimację, która kontynuowali wezwani strażacy. Niestety mężczyzny nie udało się uratować.

Fot. KPP Lwówek Śląski

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.