Parking i ulica mają być gotowe pod koniec września. Jak informuje jeleniogórski samorząd, tuż po oddaniu do użytku ulicy Krakowskiej do siatki połączeń komunikacji zbiorowej zostaną wprowadzone dwie nowe linie- nr 13 i nr 24.

Linia nr 13 zacznie swój bieg przy Dworcu PKP Jelenia Góra. Autobusy kursować będą przez ulice: Krakowska, Al. Solidarności do Przystanku Kozia, dalej przez ulice Wincentego Pola , Waryńskiego , Powstańców Śląskich , Różyckiego, Ogińskiego do Pętli przy ulicy Wiejskiej.

Linia nr 24 z kolei rozpocznie kursować na ulicy Wita Stwosza następnie ulicami Sobieszowska, Lubańska, Trasa Czeska, Karola Miarki , Jana III Sobieskiego, Podwale , Mostowa, Jana Pawła II, Bacewicz, Sygietyńskiego do pętli Kiepury.

Parking przy dworcu PKP dla 60 samochodów osobowych ma być bezpłatny przez pierwsze 5 lat.

Ulica Krakowska jest przedłużeniem drogi, którą dojeżdża się do dworca kolejowego. Łączy się z obwodnicą przy Alei Solidarności, którą można jechać w kierunku Karpacza. Trasa ułatwi i skróci dojazd do obwodnicy. Zamontowano przy niej nowoczesne oświetlenie. Jest także pas pieszo-rowerowy.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.