Nietrzeźwi kierowcy są sporym zagrożeniem dla bezpieczeństwa na drogach. Aby eliminować takie zagrożenia potrzebna jest zdecydowana reakcja i brak przyzwolenia na dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy. Właśnie tak zachowali się 18 września mieszkańcy Gryfowa Śląskiego.

Jadąc od strony Lubania, zwrócili uwagę na poprzedzający ich pojazd. Styl jazdy kierującego VW wskazywał, że może on znajdować się pod wpływem alkoholu. Świadkowie zjechali za wskazanym pojazdem na stację benzynową. Po otwarciu drzwi samochodu od kierującego wyczuwalna była silna woń alkoholu. Mężczyźni udaremnili mu dalszą jazdę i wezwali na miejsce policję.

Przybyli na miejsce funkcjonariusze przeprowadzili badanie trzeźwości, które wykazało, że 39- letni obywatel Ukrainy wydmuchał ponad 2,3 promila. Ponadto ustalili, że nie posiada on uprawnień do kierowania pojazdami. Mężczyzna został zatrzymany.

-Apelujemy, aby każdy reagował na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy, nawet anonimowo, może powiadomić najbliższą jednostkę Policji, o takim fakcie. Policjanci sprawdzą każdy sygnał – apelują policjanci z KPP w Lwówku Śląskim.

Kodeks karny za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości przewiduje karę do 2 lat więzienia i utratę uprawnień do kierowania nawet na 10 lat.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.