Jeleniogórscy policjanci na początku kwietnia br. zakończyli postępowanie i skierowali do Sądu Rejonowego w Jeleniej Górze akt oskarżenia przeciwko dwóm kobietom podejrzanym o oszustwa. Zatrzymane wspólnie i w porozumieniu wyłudziły na podstawie fałszywych danych łącznie 5 pożyczek na łączną kwotę blisko 24 tysiące złotych.

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zakończyli postępowanie i skierowali akt oskarżenia przeciwko dwóm mieszkankom powiatu lwóweckiego w wieku 48 i 56 lat, które podejrzane są o oszustwa.

Jak ustalili policjanci, kobiety od września 2020 do września 2021 roku w Jeleniej Górze dopuściły się serii oszustw. W celu osiągnięcia korzyści majątkowej doprowadziły do niekorzystnego rozporządzenia mieniem jedną z firm pożyczkowych. 56-latka będąc przedstawicielką tej firmy udzieliła 5 pożyczek 48-latce, która w celu ich uzyskania posłużyła się danymi osobowymi swoich koleżanek z pracy i podrobiła ich podpisy. W ten sposób wyłudziły blisko 24 tysiące złotych.

-Teraz mieszkanki powiatu lwóweckiego za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem, a grozić im może nawet do 8 lat pozbawienia wolności – informuje podinsp. Edyta Bagrowska z policji w Jeleniej Górze.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.