Do Jeleniej Góry przyjechali mieszkańcy różnych regionów i miast Polski, m. in. z Poznania, Wrocławia, Krakowa, Chojnowa, Bogatyni i Bolesławca. Na starcie Parady Rowerów na Placu Ratuszowym pojawiło się sporo debiutantów, w tym całe rodziny. Agnieszka i Dominik Róg pojechali z dziećmi, Mają i Fabianem. Rowerowe wycieczki singletrackami wokół Jeleniej Góry i w Jakuszycach zaczęli cztery lata temu. Rodzice biorą udział w Rowerowym Biegu Piastów i w zimowym Biegu Piastów. Dzieciaki startowały w Bike Maratonie w rejonie Parku Paulinum, ale w tym roku tę imprezę odwołano. Dlatego z myślą o najmłodszych państwo Róg całą czwórkę zapisali do Parady.

Bożena Kubiś z Bogatyni z mężem Piotrem i córką Hanią od pięciu lat czas wolny zawsze spędzają aktywnie. W weekendowe dni można ich spotkać na ścieżkach rowerowych w Czechach i w Niemczech. Dziennie pokonują trasy od 30 do 60 kilometrów. Po ogłoszeniach internetowych i radiowych postanowili pierwszy raz wybrać się na 20. Paradę Rowerów. Lucjan Gutowski z rocznika 1948 pojechał po raz ósmy. Parada to dla niego świetna zabawa i okazja do spotkania się z kolegami. Jeleniogórzanin podkreślił sympatyczną atmosferę imprezy. Nie ma w niej rywalizacji. Rowerzyści nie pędzą, jadą spokojnie, nie przepychają się na trasie i bezpiecznie dojeżdżają do mety. Średnia prędkość niedzielnego przejazdu kilkuset metrowej i barwnej kolumny rowerzystów wynosiła 15 – 16 kilometrów na godzinę.

Pandemia wymusiła też skrócenie trasy przejazdu do 13 km. Rowerzystów oglądano na jeleniogórskiej ulicy Wolności, przy Stawach Podgórzyńskich i na malowniczej drodze, w widokiem na Karkonosze, do Transgranicznego Centrum Turystyki Aktywnej w Sobieszowie. Z powodu pandemii nie było fiesty na mecie. Część uczestników jubileuszowej Parady pojechała do domu, część skorzystała z singletracków wokół Chojnika.

Każdy uczestnik Parady Rowerów 2020 otrzymał bezpłatnie okolicznościową koszulkę. Jak mówili sami rowerzyści, to jest szczególna koszulka. Za kilka lat będzie cenną pamiątką z trudnych czasów zagrożenia koronawirusem.

Organizatora rowerowego wydarzenia Darka Maląga merytorycznie i medialnie wspierało Muzyczne Radio. Patronem prasowym imprezy były Nowiny Jeleniogórskie, a głównym partnerem – Miasto Jelenia Góra. Parada była jednym z wydarzeń Roku Turystyki Rowerowej na Dolnym Śląsku.   

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.