Kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat grozić może mężczyznom, którzy kierowali samochodami wbrew zakazom sądowym i do 2 lat pozbawienia wolności grozi kierowcom, którzy kierowali pojazdami w stanie nietrzeźwości. Tylko w weekend policjanci zatrzymali 13 takich kierujących. Nieodpowiedzialni kierowcy byli poważnym zagrożeniem dla innych uczestników ruchu drogowego i jednocześnie narazili się na poważne konsekwencje prawne. Teraz za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem.

Jeleniogórscy policjanci w miniony weekend  w regionie jeleniogórskim zatrzymali 11 mężczyzn, którzy kierowali pojazdami w stanie nietrzeźwości lub po użyciu alkoholu. Zatrzymani mieli od 0,3 do 2,6 promila alkoholu w organizmie. Wśród zatrzymanych było trzech rowerzystów, którzy za popełnione wykroczenie zostali ukarani mandatami. Jeden z nich otrzymał mandat w wysokości 1000 zł, a pozostałych dwóch po 2500 zł. 

Policjanci zatrzymali również 2 kierujących, którzy naruszyli sądowe zakazy. 58-letniego kierującego pojazdem marki Daewoo policjanci z Komisariatu II Policji w Jeleniej Górze zatrzymali do kontroli drogowej dwa dni pod rząd 15 i 16 października br. Kierowca naruszył sądowy zakaz oraz kierował wbrew decyzji o cofnięciu mu uprawnień.

Pamiętajmy, że wsiadając za kierownicę pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka stwarzamy poważne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i innych uczestników ruchu drogowego. Od nas samych, naszej odpowiedzialności zależy bezpieczeństwo nasze, ale również innych.

Przypominamy, że prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego jest przestępstwem. Za ten czyn grozi kara grzywny, kara ograniczenia wolności albo kara pozbawienia wolności do lat 2. Kierującym za naruszenie sądowego zakazu kierowania pojazdami grozić może  kara pozbawienia wolności nawet do lat 5.

Zdjęcie: KMP w Jeleniej Górze

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.