Trzy jeleniogórskie placówki kulturalne zdobyły środki z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na projekty. Pieniądze trafią do obu jeleniogórskich teatrów i Muzeum Przyrodniczego.

W konkursie wsparcie mogły zdobyć projekty ułatwiające dostęp do oferty i zasobów instytucji kultury osobom z niepełnosprawnościami, z tym zastrzeżeniem, że projekty miały być innowacyjne. Do zdobycia było maksymalnie 250 tys. zł na jedno przedsięwzięcie.

W sumie zgłoszono 410 propozycji. Dofinansowanie zdobyło 111 z nich, w tym trzy placówki kultury z Jeleniej Góry:

Muzeum Przyrodnicze w Jeleniej Górze „Barwny świat ptaków bez barier- poprawa dostępności oferty Muzeum Przyrodniczego w Jeleniej Górze dla osób ze szczególnymi potrzebami – 250 tys. zł;

Teatr im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze: „Zobacz, usłysz, poczuj – teatr dostępny dla każdego” – 211 tys. zł;

Zdrojowy Teatr Animacji w Jeleniej Górze im. Bogdana Nauki: „Zobacz, usłysz, dotknij teatru” – 48,4 tys. zł.

Muzeum Przyrodnicze za zdobyte pieniądze zrealizuje udźwiękowienie i ożywienie 7 istniejących dioram, wykona naprawę windy oraz przeprowadzi szkolenia i edukację kadry merytorycznej tej placówki.

Pozytywnie oceniono 254 projekty, ale nie na wszystkie wystarczyło środków. Dlatego wsparcia nie udało się zdobyć Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Mysłakowicach, jeleniogórskiej Filharmonii Dolnośląskiej, MGOK w Węglińcu.

Na długiej liście 154 placówek, których projekty nie przeszły weryfikacji i zostały ocenione negatywnie znalazły się propozycje MGOK-u w Lubawce i Muzeum Miejskiego „Dom Gerharta Hauptmanna”.

Fot. Muzeum Przyrodnicze

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.