Recital Justyny Szafran pt „Piosenki o miłości” to kolejny koncert organizowany w kinie LOT z okazji obchodów 85-lecia najstarszego kina w Jeleniej Górze. Justyna Szafran – aktorka i wokalistka, gwiazda wrocławskiego Teatru Muzycznego CAPITOL, zaśpiewa dla jeleniogórskiej publiczności 29 maja o godz. 18:00.

„Piosenki o miłości” to szczere i pełne emocji spotkanie ze znaną wrocławską artystką. Szafran żongluje nastrojami, wzrusza, a czasem wywołuje szczere wybuchy śmiechu.

W programie koncertu znajdą się piosenki z repertuaru Edith Piaf, poruszające utwory Agnieszki Osieckiej, tanga Astora Piazzolli oraz kompozycje napisane przez Leszka Możdżera i Jerzego Satanowskiego specjalnie dla Justyny. Artystce na scenie towarzyszyć będą znakomici muzycy – pianista Rafał Karasiewicz i kontrabasista Jakub Olejnik.

Kino Capitol powstało w latach 1936-1937 i funkcjonowało jako kinoteatr, oprócz ekranu i projektora, posiadało scenę i kanał dla orkiestry, dzięki czemu możliwe było organizowanie występów scenicznych. Po wojnie zostało uruchomione 2 września 1945 roku jako kino Lot i było wówczas największym i najnowocześniejszym obiektem tego typu w Jeleniej Górze. Główne uroczystości jubileuszowe zaplanowano wczesną jesienią br.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.