W KS Karkonosze nastąpiła zmiana trenera. Od najbliższej kolejki reprezentantów miasta w najwyższej, piłkarskiej klasie rozgrywkowej (3. liga) poprowadzi Zbigniew Smółka. Zmiana to pokłosie serii porażek jeleniogórskiego klubu.

W siedzibie klubu przy Złotniczej 12 przedstawiliśmy nowego trenera pierwszego zespołu, którym został Zbigniew Smółka. 52-letni szkoleniowiec to znana osobowość w świecie piłkarskim, prowadził m.in. kluby ekstraklasy, a z Arką Gdynia w 2018 roku zdobył Superpuchar Polski, pokonując przy Łazienkowskiej 3 Legię Warszawa 3-2! Prezentacji trenera dokonali prezes Marek Siatrak oraz wiceprezesi Damian Kostka i Przemysław Wajda, którzy nie zapomnieli też o podziękowaniach za pracę dla dotychczasowego szkoleniowca Jacka Kołodziejczyka. Uczestnicy konferencji w komplecie trzymają też kciuki w środę, gdy trener Kołodziejczyk będzie walczył z kadrą Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej o awans do kolejnej fazy eliminacji turnieju UEFA Regions Cup!

Podczas kariery piłkarskiej trener Smółka reprezentował m.in. Chrobrego Głogów, Odrę Opole, czy Dozamet Nowa Sól. Właśnie w Dozamecie stawiał pierwsze kroki na ławce trenerskiej, później pracował w Polonii – Stali Świdnica, Czarnych Żagań, MKS Kluczbork, Jarocie Jarocin, Ruchu Radzionków, Moto-Jelczu Oława, Odrze Opole, Zawiszy Bydgoszcz, Stal Mielec, Arce Gdynia, Widzewie Łódź (bez oficjalnego meczu), Chojniczance Chojnice i Olimpii Grudziądz. Ostatnie dwa lata spędził w Oławie, gdzie niejako z sentymentu i sympatii do klubu po raz drugi przejął drużynę Moto-Jelcza. Teraz będzie prowadził Karkonosze.

Przejmuje zespół w niełatwym momencie, bo w rundzie wiosennej jeleniogórzanie przegrali siedem spotkań z rzędu, co spowodowało osunięcie się drużyny w tabeli z czwartej na jedenastą lokatę. Aktualny stan posiadania KSK, to 32 punkty zdobyte w 25 meczach, bilans spotkań 9-5-11, bramki 32-38. Do końca sezonu pozostało dziewięć kolejek, w najbliższej Karkonosze podejmą przy Złotniczej 12 Unię Turza Śląska (20 kwietnia 2024, godz. 17:00, bilety: 15 zł).

Fot. i info. KS Karkonosze

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.