Policjanci ze Zgorzelca zatrzymali dwóch braci podejrzanych m.in. o pobicie pracownika apteki, który zwrócił jednemu z nich uwagę na brak maseczki. Zatrzymanym grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

20-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego, który przyszedł do punktu aptecznego zrealizować receptę, został poproszony o założenie maseczki ochronnej, zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami. Klient jednak odmówił, zasłaniając się zaświadczeniem lekarskim. Został wyproszony z lokalu.

Mężczyzna wrócił do apteki razem z bratem, aby „wyjaśnić” sytuację z pracownikiem apteki. Ten był na zapleczu. Mężczyźni bez pozwolenia poszli go szukać. Nie reagowali na wezwania do opuszczenia pomieszczeń przeznaczonych dla personelu i stawali się coraz bardziej agresywni. – Na koniec pobili aptekarza, niszcząc przy tym wyposażenie lokalu – relacjonuje kom. Agnieszka Goguł, oficer prasowy KPP Zgorzelec.

Na miejscu pojawili się funkcjonariusze z wydziału prewencji, którzy zatrzymali 20-latka. Natomiast kryminalni zatrzymali jego 30-letniego brata.

KPP Zgorzelec

Sąd wobec zatrzymanych zastosował środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru, zakazu zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonym. Mężczyznom za pobicie, naruszenie miru oraz zniszczenie mienia może grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

-Musimy mieć świadomość, że liczba zakażeń oraz zgonów związanych z zakażeniem COVID-19 wciąż jest bardzo wysoka. Jednym z elementów walki z pandemią jest wprowadzony obowiązek zasłaniania nosa i ust za pomocą maseczek ochronnych w miejscach publicznych. Jednocześnie zgodnie z ustawą o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi, nieprzestrzeganie obowiązku zakrywania ust i nosa stanowić może uzasadnioną przyczynę odmowy sprzedaży – wyjaśnia kom. Goguł.

KPP Zgorzelec

Pamiętajmy, że wprowadzone nakazy i zakazy mają na celu ochronę przed wirusem. To od nas i naszego postępowania zależy nie tylko nasze zdrowie, ale również zdrowie naszych najbliższych. Dlatego stosujmy się do obowiązku zasłaniania nosa i ust za pomocą maseczki, dezynfekujmy ręce oraz zachowujmy dystans społeczny.

2 komentarze

  1. Państwo musi być silne i skuteczne.Wsadzić gnoi na 5 lat, do tego kara finansowa za pobicie i straty materialne !

  2. Niepotrzebnie takie sytuacje są nagłaśniane przez media…Dlatego nie ma się co dziwić że większość sklepów i marketów nie zwraca uwagi egoistom bez maseczki. Po prostu się boją…

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.