Jeleniogórscy policjanci wczoraj (30.11) zatrzymali dwóch kierujących, którzy prowadzili pojazdy w stanie nietrzeźwości oraz jednego z zakazem kierowania pojazdami. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w ich organizmach wykazało od 1,2 do 2 promila.

30 listopada około godziny 5.50 na ul. Wincentego Pola w Jeleniej Górze policjanci Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 63-letniego mieszkańca powiatu kłodzkiego, który kierował pojazdem marki Peugeot w stanie nietrzeźwości. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało ponad 2 promile.

Tego dnia, około godziny 12.20 policjanci w Piechowicach na ul. Kryształowej zatrzymali do kontroli drogowej 46-letniego kierującego pojazdem marki VW, od którego wyczuli wyraźną woń alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało 1,2 promila.

Ponadto 30 listopada br. około godziny 12.20 w jeleniej Górze na ul Podgórzyńskiej policjanci jeleniogórskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej 41-letniego kierującego pojazdem marki VW. Okazało się, że mężczyzna kierował pojazdem wbrew zakazowi sądowemu.

-Przypominamy, że prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego jest przestępstwem. Za ten czyn grozi kara grzywny, kara ograniczenia wolności albo kara pozbawienia wolności do lat 2. Za naruszenie zakazu kierowania pojazdami kierującym grozi kara pozbawienia wolności do lat 3 – mówi Edyta Bagrowska z policji w Jeleniej Górze.

1 Komentarz

  1. W tym dzikim kraju to własnie tylko „grozi kara grzywny, kara ograniczenia wolności albo kara pozbawienia wolności do lat 2” i nic więcej, więc dzicz jest coraz większa. Jakby kara była egzekwowana nieuchronnie i natychmiast to może by było lepiej.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.