Jeleniogórscy policjanci zatrzymali kobietę, która podejrzana jest o przestępstwo paserstwa. Jeleniogórzanka w miejscu zamieszkania posiadała rower pochodzący z przestępstwa. Wartość odzyskanego mienia wynosi 6000 zł. Teraz kobieta za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem, a grozić jej może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze ustalili, a następnie zatrzymali 33-letnią kobietę podejrzaną o paserstwo.

Funkcjonariusze prowadząc czynności w sprawie kradzieży roweru spod jednego z jeleniogórskich sklepów, do której doszło 22 października br. ustalili, że najprawdopodobniej skradziony jednoślad może posiadać 33-letnia jeleniogórzanka. Policjanci wkrótce tę informację potwierdzili. W jej mieszkaniu odnaleźli poszukiwany rower. Jego wartość pokrzywdzony oszacował na 6000 zł. Kobieta twierdziła, że kupiła go od nieznanego jej mężczyzny za 1000 zł. Kupując go mogła jednak przypuszczać, że pochodzi on z przestępstwa.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Jeleniogórzance przedstawiono zarzut paserstwa. Przestępstwo to zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 5.

podinspektor Edyta Bagrowska

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.