Badania jakości sera mozarella prowadzone przez jego producenta wykazały, że jedna partii została zanieczyszczona groźną bakterią.

Firma CEKO poinformowała głównego inspektora sanitarnego o negatywnym wyniku badań jednej z partii serów mozarella. Jest zanieczyszczona bakterią Listeria monocytogenes. Jej obecność w organizmie może wywołać listerozę, której objawy to m.in. drgawki, gorączka, duszności, światłowstręt i zaburzenia równowagi. Aby uniknąć zagrożenia, nie należy jeść produktu oznaczonego poniższymi informacjami:

Produkt – Ser Mozzarella Plastry 135 g

Numer partii: 01.22.1261

Data minimalnej trwałości: 20.06.2022

Producent: CEKO Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, Goliszew 3a, 62-817 Żelazków, weterynaryjny numer identyfikacyjny 30071602


Jakie działania zostały podjęte?

Postępowanie wyjaśniające w sprawie prowadzi Państwowa Inspekcja Weterynaryjna. Wszystkie produkty z wadliwej partii zostały wycofane z obrotu. Główny inspektor sanitarny apeluje, żeby w przypadku spożycia sera i pogorszenia stanu zdrowia skonsultować się z lekarzem.
 
W razie dodatkowych pytań można kontaktować się telefonicznie z głównym inspektoratem sanitarnym pod nr. telefonu +48 22 34 53 300 czynnym w dni robocze w godzinach 8:15-16:15.

New4Media/fot. GIS

1 Komentarz

  1. ZielonyDomekMilecice Odpowiedź

    To jest niszczenie producenta, czy jego promocja? Kupując ser z mleka niepasteryzowanego można spodziewać się rozwolnienia, chemiczne królestwo panujące w sklepach nie zapewnia tego typu atrakcji. Bardziej prawdopodobny jest tak jelita grubego. Smacznego.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.