Dziś w nocy sukcesem zakończyły się poszukiwania 35-latka, który 23 czerwca br. dokonał czynnej napaści na funkcjonariuszy. Do sytuacji tej doszło w trakcie próby jego zatrzymania, w jednym z budynków mieszkalnych na terenie gminy Nowogrodziec, w powiecie bolesławieckim.  Mężczyzna miał do odbycia kilkuletnią karę pozbawienia wolności, m.in. za kradzieże i włamania, których dopuścił się wcześniej i wyraźnie chciał uniknąć pobytu w więzieniu.

Gdy tylko zauważył policjantów, od razu ich zaatakował. Był bardzo agresywny, kopał i uderzał, a także zachowywał się skrajnie irracjonalnie. Kompletnie nie reagował też na polecenia funkcjonariuszy. W celu jego zatrzymania zastosowano środki przymusu bezpośredniego. Napastnik wyrwał wtedy jednemu z funkcjonariuszy broń służbową i padł jeden strzał. Nikomu nic się nie stało, ale mężczyzna uciekł z miejsca interwencji.

Natychmiast w działania poszukiwawcze włączyli się wszyscy miejscowi policjanci, których wspomagali również funkcjonariusze z innych jednostek. policjanci sprawdzali niezwłocznie każdy sygnał od mieszkańców, przybliżały mundurowych do namierzenia aktualnego miejsca pobytu poszukiwanego.

W trakcie czynności prowadzonych na terenie powiatu bolesławieckiego, zatrzymane zostały dwie osoby podejrzewane o pomaganie poszukiwanemu w ukrywaniu się, a także mieszkaniec powiatu lwóweckiego, który ukrywał uciekiniera.

Poszukiwany 35-latek został zatrzymany dziś w nocy podczas działań operacyjnych, które prowadzili wspólnie policjanci z Bolesławca i Lwówka Śląskiego.

Dalsze czynności z udziałem zatrzymanych prowadzone są obecnie przez Policję i Prokuraturę Rejonową w Bolesławcu. 

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.