Po niezwykle interesujących spotkaniach poświęconych tradycyjnemu rzemiosłu i sztuce w Karkonoszach, jakim jest szkło, które odbyły się w Muzeum Karkonoskim w dniach 9 i 10 września w ramach imprezy pt. „Dziedzictwo kulturowe. Tradycyjne techniki szklarskie w Karkonoszach” – pokazy przy piecu hutniczym, warto zarezerwować sobie czas także w niedzielę, 11 września. Tego dnia o godz. 12,00 w Galerii na Górze odbędzie się spotkanie autorskie ze Sławkiem Gortychem, którego debiutancka książka pt.Schronisko, które przestało istnieć ukazała się 27 lipca br. Podczas spotkania na pewno poruszony zostanie temat burzliwej historii karkonoskich schronisk, w tym, oczywiście, tytułowego schroniska. Przypomniana zostanie także najsłynniejsza karkonoska legenda o Duchu Gór.

Również 11 września o godz. 11:00 i 13:00 odbędzie się kuratorskie oprowadzanie po czasowej wystawie szkła „W kręgu profesora Zbigniewa Horbowego”. Poprowadzą je: Edyta Patro i Edyta Zawodna.

18 września o godz. 10:00, 12:00 i 14:00 będzie można wziąć udział w wycieczce po wystawie stałej zatytułowanej „Z historii Jeleniej Góry”, po której oprowadzi przewodnik muzealny.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.