Od 3 lipca zamknięta będzie dla ruchu pojazdów droga powiatowa nr 2653D, łącząca Karpacz Górny z Sosnówką. Zamkniecie następuje w trybie awaryjnym. Powiat karkonoski przewiduje, że remont drogi powinien być zakończony do 20 lipca.

– Wydział Dróg Powiatowych starostwa powiatowego w Jeleniej Górze informuje, że w związku ze złym stanem technicznym nawierzchni jezdni drogi powiatowej nr 2653D, na odcinku od Karpacza do skrzyżowania z drogą powiatową 2720D (hotel Seidorf Mountain Resort), od 3 lipca 2023 r. zamyka się drogę w trybie awaryjnym. Droga będzie nieprzejezdna. Ruch zostanie przywrócony po doprowadzeniu drogi do stanu bezpiecznego użytkowania. Termin zakończenia prac planowany jest do 20 lipca 2023 r – brzmi komunikat starostwa.

Na drodze, która – jak na trakt powiatowy – ma spore obciążenie ruchem samochodowym już od kilku dni trwają prace naprawcze. To efekt porozumienia w sprawie modernizacji drogi powiatowej Sosnówka – Karpacz zawartego 22 czerwca między starostwem i gmina Podgórzyn. Obie jednostki finansują remont. Wartość zadania wynosi 2,5 mln zł, po połowie z budżetu gminy Podgórzyn i z budżetu powiatu karkonoskiego.

Zakres prac przewidzianych w porozumieniu obejmuje frezowanie nawierzchni grubości 3-6 cm, ułożenie warstwy ścieralnej średniej grubości 5 cm, uzupełnienie poboczy frezowiną asfaltową, odmulenie rowów odwadniających.

Wszystko odbyło się w ekspresowym tempie, bo w niespełna tydzień inwestorzy znaleźli wykonawcę konsorcjum firm: Jeleniogórskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych oraz Przedsiębiorstwo Usługowo – Produkcyjne i Handlowe COM – D z Jawora, który zobowiązał się zrealizować spore zadanie do 20 lipca.

Pospiech jest wskazany, bo właśnie tą drogą 30 lipca mają jechać kolarze na II etapie wyścigu Tour de Pologne z Leszna do Karpacza. Trasa przebiegać będzie m.in. przez Świerzawę i Jelenią Górę, a w Sosnówce zaplanowana jest górska premia II kategorii.

Fot. powiat karkonoski

2 komentarze

  1. no prosze! jak ma pojsc wstyd na caly kraj to nagle mozna wyremontowac droge w 2 tygodnie! gdyby nie etap tdp to bysmy po tych kraterach jezdzili przez kolejne 10 lat… tacy wlodarze.

  2. Niezłą gafę ktoś strzelił. Na tym odcinku co remontują tą drogę z Sosnówki Górnej, Seidorfu do Karpacza żadne Tour de Pologne nie pojedzie, bo trasa tego etapu, wyścigu jest zupełnie inna. Na stronie wyścigu jest pokazana cała trasa, wiec robotnicy wcale spieszyć się z tym remontem nie muszą. Pozdrawiam redakcję.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.