Długi weekend majowy dla mieszkańców to czas wypoczynku, a dla jeleniogórskich policjantów to okres bardzo intensywnej pracy. Podczas minionych dni weekendu funkcjonariusze przeprowadzili blisko 400 interwencji, zatrzymali siedem osób poszukiwanych do odbycia kary pozbawienia wolności, 12 nietrzeźwych kierujących pojazdami, jedną osobę podejrzewaną o kierowanie pod wpływem środków odurzających, jednego kierującego mimo zakazu.

W trakcie majowego weekendu na drogach kotliny panował duży ruch. W tym czasie w regionie doszło do dwóch wypadków, w tym do jednego ze skutkiem śmiertelnym. Policja odnotowała również kilkanaście kolizji. Przyczyną tych zdarzeń było niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami, nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu oraz niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

Do wypadku ze skutkiem śmiertelnym doszło 8 czerwca około godziny 13:00 w Kowarach na Przełęczy Okraj. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 41-letni kierujący motocyklem marki Kawasaki na zakręcie drogi stracił panowanie nad prowadzonym motocyklem w wyniku czego zjechał na pobocze drogi, gdzie uderzył w drzewo. 41-letni poszkodowany w wyniku odniesionych obrażeń zmarł na miejscu. Na miejscu czynności wykonano z udziałem prokuratora Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze oraz biegłego z zakresu ruchu drogowego.

11 czerwca około godziny 14:15 w Piechowicach na ul. Turystycznej doszło do kolejnego wypadku. Jak ustalili policjanci, 43-letni kierujący pojazdem marki Renault nie ustąpił pierwszeństwa 32-letniemu motocykliście i go potrącił. Poszkodowany trafił do szpitala. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Jeleniogórscy policjanci prowadząc działania skontrolowali 223 pojazdów, zatrzymali 92 kierowców, którzy popełnili wykroczenia w ruchu drogowym, w tym 52 kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość. Zatrzymali 16 dowodów rejestracyjnych oraz trzy prawa jazdy. Ponadto zatrzymali 10 kierujących, którzy mimo wielokrotnych apeli o trzeźwość, zdecydowali się wsiąść za kierownicę swoich pojazdów w stanie nietrzeźwości oraz dwóch rowerzystów, którzy kierowali w stanie po użyciu alkoholu i za to wykroczenie zostali ukarani mandatem w wysokości 1000 zł. Policjanci zatrzymali także jedną osobę podejrzewaną o kierowanie pod wpływem środków odurzających oraz 38-letniego mężczyznę, który kierowała wbrew 12 miesięcznemu zakazowi prowadzenia wszelkich pojazdów. Ponadto zatrzymali siedmiu poszukiwanych.

11 czerwca około godziny 17.25 policjanci jeleniogórskiej drogówki na ul. Chłopskiej w Jeleniej Górze zwrócili uwagę na jadącego z dużą prędkością kierującego motorem (cross), który bardzo dymił. Motocyklista na widok mundurowych podjął ucieczkę. Wykonując slalom przed radiowozem stracił równowagę i zeskoczył, porzucając motor i próbował uciekać pieszo. Po kilku metrach policjanci jeleniogórskiej drogówki złapali uciekiniera a okazał się nim być 16 latek, który nie miał nawet karty rowerowej. Jak się okazuje chłopak cyklicznie korzysta z motocykla swojego taty. Pojazd nie jest nigdzie zarejestrowany. Ojciec nieletniego został poinformowany, iż popełnił wykroczenie udostępniając pojazd osobie nie posiadającej uprawnień do kierowania. Dalsze czynności w stosunku do nieletniego realizować będzie Sąd Rodzinny i Nieletnich.

Od 8 czerwca do 11 czerwca funkcjonariusze obsłużyli łącznie blisko 400 interwencji, zarówno domowych, jak i w miejscu publicznym.

Beata Sosulska-Baran, policja jeleniogórska

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.