Wysokie ceny odbijają się na wielu branżach, niejednokrotnie zmuszając do zamknięcia mniejszych czy większych przedsiębiorstw. Coraz więcej mieszkańców naszego miasta potrzebuje lub będzie potrzebowało nowej pracy. Na szczęście w Jeleniej Górze i okolicach wciąż poszukuje się wielu pracowników.

Sporo ofert dotyczy pracy sprzątaczki, sprzedawcy (np. w Castoramie, siec sklepów Dino), pracownika produkcji (Dr. Schneider, DRÄXLMAIER, Huta Szkła Kryształowego „Julia”) czy opiekuna osób starszych (agencja Dobraopiekawdomu.pl), jednak są i braki kadrowe na wyższych stanowiskach, takich jak pracownik HR-u (JZO – Polski Ekspert Optyczny, Dr. Schneider) czy księgowa/-wy itp. Podobnie służby mundurowe wciąż zachęcają do dołączenia w ich szeregi, także w korpusie służb cywilnych. Różnorodne stanowiska oferuje prężnie rozwijająca się firma Germiania Mint.

Rozeznać się w obecnym rynku pracy można było 30 listopada, w godz. 10:00 – 13:00, w Auli Karkonoskiej Akademii nauk Stosowanych, na Jesiennych Targach Pracy, które odwiedziło kilka grup uczniów, studenci i wiele osób zainteresowanych zmianą obecnego stanowiska. Targi były zorganizowane przez KANS i Powiatowy Urząd Pracy w Jeleniej Górze.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.