Twórcy ponad dwa lata temu wyruszyli w świat, by dokumentować tytułowe historie z farszem. W rezultacie przemierzenia tysięcy kilometrów powstał film lepiony codziennością. Na farsz składają się losy bohaterów, którym kamera towarzyszy w domu i w pracy. Za sprawą różnorodnych wątków, widz odkrywa coraz to nowe smaki. Od słodyczy rodzinnego spotkania po pikanterię woli przetrwania…Film „Pierogi – historie z farszem” obejrzycie 17 września o godz. 16.00 w jeleniogórskim kinie LOT. Po projekcji spotkanie z twórcami oraz pokaz kuchni wege.

Film „Pierogi – historie z farszem” zrealizowany został przez wrocławskich twórców (reżyseria: Marcin Wokan, zdjęcia: Piotr Golemo), przy wsparciu producenckim Fundacji Food Think Tank (Michał Czekajło, Tomasz Hartman). Jak deklarują twórcy, ta dokumentalno – artystyczna opowieść porusza nie tylko kubki smakowe.

Po projekcji odbędzie się panel dyskusyjny z reżyserem filmu oraz pokaz kulinarny, który wykonają: Tomasz Hartman (szef kuchni z 20-letnim doświadczeniem) i Michał Czekajło (znany m.in. z telewizyjnego show Top Chef). Panowie zaproszą uczestniczących w kulinarną, wege podróż w duchu zero waste.

Spotkanie przy woku będzie okazją do poznania tajników kuchni roślinnej. Będzie to uzupełnienie uczty filmowej, obfitujące w niezliczoną ilość kuchennych inspiracji.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.