Na ten muzyczny album wielu fanów czekało z niecierpliwością. Krążek Sanah to prawdziwa „Uczta” dla zmysłów. Tak brzmi również jego tytuł.

Klimat premierowej płyty Sanah mogliśmy poznać już jakiś czas temu. Artystka postanowiła po kolei ujawniać szczegóły swojego dzieła. Każdy singiel z płyty „Uczta” to spotkanie z ikoną polskiej muzyki. Do współpracy piosenkarka zaprosiła m.in. Grzegorza Turnaua, Anię Dąbrowską, Igora Herbuta, Artura Rojka i Darię Zawiałow. 

Najgorętsza, piątkowa premiera

W środę 13 kwietnia ujawniono, jak będzie wyglądała okładka premierowego krążka. W sprzedaży pojawiły się również m.in. torby z podobizną wokalistki. Ona sama przyznaje, że projekt był najważniejszym wydarzeniem w jej życiu.

„Uczta – określenie oznaczające miłe spędzanie czasu. To wspólne zasiadanie do stołu, a przy tym stole ludzie mogą się zjednoczyć. Uczta to najważniejszy do tej pory projekt w moim życiu. Zapraszam Was do swojego stołu – tym razem nie tylko po to, aby dzielić się muzyką, ale przede wszystkim sercem moim!” – napisała na Facebooku 7 marca, kiedy ukazała się piosenka „Mamo tyś płakała”, którą nagrała wspólnie z Igorem Herbutem. Dochód z jej sprzedaży zostanie przekazany stowarzyszeniu zaangażowanemu w pomoc ofiarom wojny w Ukrainie.

Na płycie, której premiera ma miejsce w piątek 15 kwietnia, znajdują się te utwory:

1. „Czesława” (duet z Natalią Grosiak)

2. „Szary świat” (duet z Kwiatem Jabłoni)

3. „Sen we śnie” (duet z Grzegorzem Turnauem)

4. „Tęsknię sobie” (duet z Arturem Rojkiem)

5. „Oscar” (duet z Vito Bambino)

6. „Mamo tyś płakała” (duet z Igorem Herbutem)

7. „Eldorado” (duet z Darią Zawiałow)

8. „Baczyński” (duet z Anią Dąbrowską)

9. „Audi” (duet z Mięthą)

10. „Ostatnia nadzieja” (duet z Dawidem Podsiadło)

Krążek jest do kupienia będzie w trzech wersjach. Na jednym z nich pojawił się dodatkowy utwór „Święty Graal”. O premierze artystka poinformowała tuż po północy w mediach społecznościowych.
https://youtube.com/playlist?list=PLHUwUmNEIQIGTPQSTKf0kD2fIJB7YkIkC

Kim jest Sanah?

„Uczta” jest trzecim albumem Zuzanny Jurczak. O 24-letniej piosenkarce z Warszawy świat usłyszał w 2014 roku, kiedy zaczęła na własną rękę publikować autorskie nagrania w serwisach streamingowych. Kariera Sanah rozkręciła się na dobre w 2019 roku, kiedy udzieliła głosu w utworze „Rich in Love” Matta Duska. Do dziś artystkę można usłyszeć w wielu stacjach radiowych. Najbardziej znane kawałki to m.in. „Szampan”, „No sorry”, „Invisible Dress” czy „Ale jazz!”.

News4Media/fot. screen Youtube Sanah

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.