Według nieoficjalnych doniesień, ksiądz jednej z parafii ma być ojcem nastoletniej dziewczyny i unikać łożenia na nią środków. Sprawę nagłośnił Zbigniew Stonoga.

Proboszcz ojcem nastoletniej dziewczyny?


W jednym z nagrań umieszczonych w sieci przez Zbigniewa Stonogę można usłyszeć o historii proboszcza z powiatu jarocińskiego, który rzekomo nie poczuwał się do obowiązku płacenia zasądzonych mu alimentów na rzecz swojej nastoletniej córki. Po nagłośnieniu sprawy, zajął się nią portal wlkp24.info, który przesłał do Archidiecezji Poznańskiej prośbę o odniesienie się do tych zarzutów.

Choć kuria nie potwierdza doniesień, na chwilę obecną nie jest w stanie również z całą pewnością im zaprzeczyć – tak wynika z odpowiedzi, którą dziennikarze portalu otrzymali od jej kanclerza, ks. prał. Ireneusza Dosza.

Sprawa jest w sądzie, ksiądz musi złożyć wyjaśnienia

W cytowanej w publikacji wiadomości czytamy, że w sprawie nagrania umieszczonego w mediach społecznościowych przez Zbigniewa Stonogę toczy się postępowanie sądowe, a ksiądz proboszcz swoim pełnomocnikiem ustanowił mecenasa Marcina Oźminkowskiego. Jednocześnie zapewnia, że matka nie zgłosiła nigdy informacji o rzekomym ojcostwie duchownego, a w dokumentach kurii nie istnieje odpis nakazu zapłaty alimentów na rzecz nastolatki. Sam proboszcz nie przyznaje się do winy.

„Wobec informacji przekazanych przez osoby trzecie przełożeni księdza przeprowadzali z nim rozmowy. Ksiądz w czasie składanych wówczas wyjaśnień nie potwierdzał zarzucanych mu czynów i postaw. Wobec zaistniałej sytuacji, po publikacjach medialnych, proboszcz został wezwany do złożenia na piśmie wyjaśnień swoim przełożonym. Kuria Metropolitalna w Poznaniu po otrzymaniu wyników postępowania sądowego podejmie dalsze działania” – czytamy.

News4Media / fot. iStock

1 Komentarz

  1. Ludowa prawda; U pastora pieluchy wiszą na jego podwórku a księdza po całej wsi.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.