Jeleniogórscy policjanci zatrzymali 38-letnią kobietę w związku ze zniszczeniem mienia z pobudek chuligańskich na szkodę Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Kobieta zniszczyła lodówkę społeczną z zawartością produktów przeznaczonych dla osób ubogich.

Funkcjonariusze ustalili, że jeleniogórzanka 4 września br. przechodząc obok stającej przy ul. Różyckiego w Jeleniej Górze lodówki społecznej bez żadnego powodu uszkodziła w niej drzwi. W lodówce znajdowały się produkty spożywcze przeznaczone dla osób ubogich. Swoim zachowaniem spowodowała straty w wysokości 1000 złotych. Zatrzymana dopuściła się tego czynu wykazując rażące lekceważenie dla podstawowych zasad porządku prawnego i, jak się okazało, dopuściła się tego czynu trzeci raz w krótkich odstępach czasu.

Funkcjonariusze prowadząc czynności na podstawie uzyskanych informacji oraz nagrań z kamer monitoringu zatrzymali 38-latkę, jako podejrzewaną o zniszczenie mienia.

Kobieta usłyszała już zarzuty w tej sprawie. Za uszkodzenie mienia z pobudek chuligańskich odpowie przed sądem, a grozi jej do 5 lat pozbawienia wolności. 5 września br. Prokurator Rejonowy w Jeleniej Górze zastosował wobec podejrzanej środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz ma ona zakaz opuszczania kraju.

Fot i info KMP Jelenia Góra – Edyta Bagrowska

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.